Alban Dudushi zyrtarizon kalimin në "Vizion Plus"

23/10/2020 - 16:49

Alban Dudushi ka thyer heshtjen dhe ka konfirmuar atë që prej javësh shkaktoi bujë. Dudushi ka konfirmuar largimin pothuajse pas 20 vitesh karrierkë nga Top Channel në Vizion+.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, gazetari ka bërë me dije se emisioni i ri do quhet “Spotlight”, premiera e të cilit do jetë sonte në orën 21:00.

Ai ka zbuluar edhe dhuratën nga Kroi, Joella dhe Bieta, të cilët i kanë dërguar një buqetë të madhe me lule në zyrë, teksa Albani shkruan:

"Një dhuratë për #SPOTLIGHT nga tre DIEJT e mi, Kroi, Joelle, @bietasulo. Ju dua pa fund dhe më ndriçoni çdo stinë të jetës sime. Premiera e SPOTLIGHT sonte në Vizion + në orën 21.00, nis kështu me këmbë të mbarë. "

Më herët ditën e sotme, teksa ishte i ftuar në emisionin e mëngjesit "7 pa 5", Albani ka treguar se partnerja e tij, Bieta Sulo është "kumbara" e këtij formati.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i njohur amerikan, Ben Affleck dhe e dashura e tij, Ana de Armas u panë duke shkëmbyer puthje në xhirimet e filmit të tyre erotik,

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa shkëlqeu mbremjen e ndarjes së çmimeve në “American Music Awards”.

Beyoncé, Taylor Swift dhe Dua Lipa dominojnë nominimet për 63-vjetorin e çmimeve më të rëndësishme të muzikës botërore Grammy.

Të gjithë sytë ishin nga Jennifer Lopez gjatë mbrëmjes së American Music Awards që u zhvillua në Los Angeles.

Moderatorja Arbana Osmani ishte një ndër të ftuarit VIP të ditëlindjes së Bes Kallakut, që u gjobit për mosrespektim të masave antiCovid.

Justin Bieber u ka kërkuar mediave të bëjnë zgjedhje më të mira në fotot që publikojnë prej tij, pasi ai është lodhur të duket i sëmurë n

Vëllai i Princeshë Diana-s, Charles Spencer nuk është aspak dakord me ngjarjet e serialit të famshëm "The Crown" që ka nisur tashmë në Ne

Agnesa Vuthaj është një nga modelet më të ëmbla të showbizit shqiptar. Ajo ka spikatur gjithmonë për stilin e veçantë të veshjes.

Covid-19, çdo ditë e më tepër po infekton më shumë njerëz se ç’ishte parashikuar.

Suksesi i dizajnerit kosovar, Valdrin Sahiti nuk po njeh limite.