Alketa Vejsiu rrëfen historinë e dashurisë me bashkëshortin: E njoha kur vendosa të blija një shtëpi

05/04/2020 - 17:11

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, si rrallë herë ka folur për bashkëshortin e saj, ndërsa ka treguar edhe se si nisi historia e tyre e dashurisë.

Në një intervistë për revistën italiane “Oggi”, moderatorja tha se e kishte njohur kur kishte vendosur të blinte një shtëpi për prindërit, dhe ai qëlloi të ishte ndërtuesi i pallatit që kisha zgjedhur për ta.

“E kam njohur kur vendosa të blej një shtëpi për prindërit e mi, para 20 vitesh. Në atë periudhë, bëja dy punë për të përballuar garancinë për kredinë e shtëpisë. Ai ishte ndërtuesi i pallatit që kisha zgjedhur për ta. Lashë një takim, mbaj mend që u ulëm, ai hoqi syzet dhe unë pashë sytë e tij bojëqielli të jashtëzakonshëm. Për nëntë muaj, deri kur pagova këstin e parë, nuk ndodhi gjë, pastaj nisi historia jonë e mrekullueshme e dashurisë, historia e jetës sime”,- ka treguar Alketa.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oggi in Edicola in Italia la Rivista @oggisettimanale Una delle più belle interviste scritta con professionalità ed afetto da @sabinadonadio ! Grazie delle parole☺️ Grazie anche del titolo “L’inarrestabile ascesa di una sognatrice” che ispira a tenere Vivi i Sogni anche in questi brutti tempi pieni di dolore, vite perse, lacrime, cuori strazziati! Sono comunque tempi di speranza, solidarietà globale e tanta goia di rivivere e ricominicare —- Sot ka dale numri i rradhes i revistes Oggi , revista qe lexoj ne aviona, ne trena, ne pushime sa here qe gjendem ne Itali. U takova me gazetaren Sabina Donadio pak dite perpara se Italia te mbyllej! Thame fjalet e fundit para pak ditesh ne telefon pas misionit te mjekeve shqiptare! Nga “Faleminderit Italia” thene nga une; tek “Faleminderit Shqiperia” thene nga miqte e mi dhe publiku italian , ka gjithmone nje ure lidhese te bukur qe emocionon! Po e di, jane kohe te veshtira, por po mendoj qe jeta dhe puna do rifillojne shum shpejt dhe kjo “Corona Carantina” nuk do te zgjase pergjithmone! Shfleto galerine  per te lexuar intervisten e plote!

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sardi Shehu ose i njohur ndryshe si Dj Sardi, së fundmi është komentuar së tepërmi për një lidhje të mundshme. 

Aktori i humorit, Flrojan Binaj ka dalë kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama, të cilat sipas tij nuk do lejojnë përhapjen e korona

Këngëtarja Era Istrefi dhe britaniku Julian Perreta janë përfolur për një lidhje me njëri-tjetrin, duke qenë se shiheshin shpesh së bashk

Pak kohë më parë, reperi Gold Ag i dha fund beqarisë me një ceremoni shumë të thjeshtë dhe private.

Modelja e fitness-it Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin "E Diell" në Top Channel.

Aktori i famshëm Kevin Hart është kthyer pas në kohë për të zbardhur dritë mbi tradhëtinë që i bëri bashkëshortes në vitin 2017.

Një ditë më parë bukuroshja shqiptare, Angela Martini festoi ditëlindjen e 34-ët.

 

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman ka uruar festën e Fiter Bajramit përmes një postimi në rrjete sociale.

Prej disa kohësh, Era Istrefi është përfolur për një lidhje dashurie me këngëtarin e famshëm britanik, Julian Perretta.