Ambra Angolini pjesë e këngës së re të Ermal Metës (VIDEO)

05/06/2020 - 21:11

Ylli i muzikës, Ermal Meta, ka publikuar këngën e tij më të re që është një bashkëpunim me të famshmin Bugo.

“Mi Manca” ose “Më mungon” është titulli i këngës së re që është pritur mjaft mirë nga fansat e këngëtarëve në këtë periudhë nostalgjike nga izolimi prej virusit.

Por surpriza e madhe e këtij projekti është protagonistja kryesore e klipit, Ambra Angolini, ylli i ekranit italian, e cila interpreton në një klip bardhezi i fokusuar tërësisht te portreti i saj.

Ermali ka shprehur falenderimet e tij për pjesëmarrjen e Ambrës në klip, por aktorja shprehet në një koment se e gjithë kënaqësia ishte e saj.

“Të falenderoj ty që më bëre këtë dhuratë”, shkruan ajo.

Kantautori shqiptar ka ndalur koncertet këtë periudhë pandemie, por jo punën. Ai ka publikuar edhe foto nga studioja muzikore ku duket se po punon, edhe pse ndjen nostalgji për skenën.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas shumë vitesh në ekranin e Top Channel, duket se moderatorja e programit "Portokalli", Xhemi Shehu ka dhënë dorëheqjen.

Me një foto nga momentet e tyre romantike, Sara Hoxha i ka dedikuar një urim të ëmbël partnerit të saj, Ledri Vula i cili sot feston ditë

Prej disa kohësh, aktorët e njohur Chris Evans dhe Lily James janë përfolur për një lidhje të mundshme.

Pasi ka shpallur kandidaturën e tij si president i SHBA, Kanye West ka dhënë një intervistë për "Forbs".

Aktori i famshëm hollivudian, Tom Hanks e krahasoi koronavirusin me Luftën e Dytë Botërore.

Prej disa kohësh, është përfolur se reperi Stresi dhe Keisi i kanë dhënë fund martesës së tyre, por mesa duket nuk është e vërtetë.

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Adelina Thaçi ka rezultuar pozitive me koronavirus.

Ditën e sotme moderatorja Rudina Dembacaj ka ndarë lajmin e hidhur të ikjes nga jeta të babait të saj.