Andrew Jack, aktori i filmave "Star Wars" humb jetën nga koronavirusi

01/04/2020 - 15:58

Trajneri i njohur i dialektit, 76-vjeçari Andrew Jack ka humbur jetën të martën në një spital në Surrey, pas betejës me koronavirusin. 

“Andrew Jack vdiq sot në mëngjes nga COVID-19, në spitalin “St Peter's”. Ai shquhet si person tejet i pavarur i cili e adhuronte gruan e tij, Gabrielle Rogers, me të cilën e ndante të njëjtin profesion. Fatkeqësisht ajo është ngujuar në karantinë në Australi, ku kishte udhëtuar javën e kaluar nga Zelanda e Re. Ajo nuk pati mundësi ta shoh ose të flasë me të në minutat e fundit të vdekjes, dhe ka gjasa që të mos ketë funeral për të ndjerin.”, tha agjentja e tij, Jill McCullough përmes një komunikate për media.

Jack ka luajtur në disa filma “Star Wars” në rolin e gjeneralit Ematt, përfshirë këtu: “Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi”, “Solo: A Star Wars Story” dhe “Star Wars: Episode VII - The Force Awakens”.

Bashkëshortja e tij Gabrielle Rogers, aktualisht po qëndron e izoluar në Australi dhe pas lajmit të vdekjes së bashkëshortit  shkruajti në rrjetet sociale:

“Andrew Jack ishte diagnostikuar me koronavirus para dy ditësh. Ai nuk kishte dhimbje në minutat e fundit të jetës, dhe vdiq i qetë duke e ditur se është shumë i dashur nga familja e tij.”

Gjatë karrierës së tij të gjatë, Andrew Jack, ka punuar si trajner i dialektit me yje të njohur të hollywoodit si, Robert Downey Jr. dhe Chris Hemsworth.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino janë ndarë përsëri.

Naomi Campbell, supermdolja e famshme, ka ditur sërish si të tërheq vëmendjen me fotot më të fundit të shkrepura në metronë e New York.

Një ditë më parë, Armina Mevlani, bëri një postim që i bëri të gjithë të dyshojnë se ajo ishte në pritje të ëmbël.

Nëna e Nejmarit, Nadine Goncalves tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur para pak kohësh njoftoi lidhjen me 23-vjeçarin Tiago Ramos, me të

Ka kalur më tepër se një vit që nga publikimi i fotove topless, të balerinës së mirënjohur Isida Mollaymeri, dhe sërish vazhdojnë të kome

Ribashkimi i Jonida Maliqit me Romeon ka qenë padyshim lajmi i këtyrë ditëve karantine.

Gjatë kësaj periudhe izolimi, Rita Ora ka qëndruar në një vilë me qira, në periferi të Londrës.

Britney Spears kaloi dy javë në izolim të plotë, pas urdhërit të ish-burrit të saj Kevin Federline.

Sardi Shehu ose i njohur ndryshe si Dj Sardi, së fundmi është komentuar së tepërmi për një lidhje të mundshme. 

Aktori i humorit, Flrojan Binaj ka dalë kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama, të cilat sipas tij nuk do lejojnë përhapjen e korona