Angela Martini tregon tentativën e rrëmbimit në vitin 1996

13/11/2019 - 22:21

Një rrëfim mbi të kalurën e Angela Martini dhe nënës së saj është përmbledhur në një libër i shkruar nga vetë modelja, “Dashuri, Shpresë, Dritë”.

Subjekti i librit i përket totalisht jetës së vështirë dhe të kaluarës jo dhe aq të lehtë të Angelës dhe nënës së saj. Rrëfimi i Martinit nis me martesën e parë të së ëmës në moshën 20-vjeçare dhe vijon me lindjen e vëllait të saj të madh e më pas divorcin.

Mirëpo e ëma u martua sërish me bashkëshortin e parë dhe pasi lidhja e tyre nuk funksiononte më u ndanë përfundimisht.Ndër të tjera modelja rrëfen se cila ishte arsyeja kryesore e vajtjes në Zvicër, çfarë e detyroi nënën e saj ta dërgonte në një vend të largët e mbi të gjitha të jetonte në një banesë me bashkëshorten tjetër të babait, e cila nuk i falte aspak dashuri.

Tentativa për përdhunim në vitin 1996 e dërgoi Angelën shumë larg familjarëve dhe vendit ku jetonte. Teksa ishte duke luajtur me një shoqe në një prej lagjeve të Shkodrës një burrë i afrohet dhe i bën disa pyetje rreth familjes e më pas i thotë të shkojë me të për t’i blerë akullore. 

Angela rrëfen se pak më tutje ajo dalloi një makinë që e priste me një burrë tjetër brenda dhe e kuptoi që do ta rrëmbenin, për këtë arsye i kafshoi dorën burrit që kishte përballë dhe bërtiti, duke bërë që të gjithë të dilnin jashtë.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbyllet emisioni "Casa de los 3s" i moderuar nga Dajana Shabani dhe Besmir Metani dhe Hermes Nikaj i njohur si "Zogu i Tiranës", i cili d

Morena Taraka është një ndër personazhet e ekranit që pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit udhëtoi drejt Shqipërisë për t’ju ardhur në ndi

Pak ditë më parë, Justin Timberlake u fotografua nën shoqërinë e aktores Alisha Wainwright në New Orleans.

Aktorja me origjinë shqiptare me famë botërore Eliza Dushku do të japë ndihmën e saj për të prekurit e tërmetit të 26 Nëntorit në Shqipër

Pas tërmetit tragjik që goditi vendin tonë më 26 nëntor, këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha fluturoi drejt Shqipërisë për të takuar

Të shumtë janë emrat e personazheve të njohura të televizionit dhe showbiz-it që u solidarizuan me të prekurit nga tërmeti dhe ndihmuan m

Ai ishte një ndër personazhet e njohur të ekranit i cili u angazhua maksimalisht për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në qytetin e Dur

Për tërmetin e së martës (26 nëntor), që la 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë të lënduar, u solidarizuan pothuajse të gjithë artis

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha ka mbërritur në fshatin Bubq, ku po sheh nga afër familjet e prekura nga tërmeti i

Ermal Meta, këngëtari me origjinë shqiptare i cili jeton në Itali ku është mjaft i famshëm është sensibilizuar me situatën e vështirë në