Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Angelina Jolie shet për shifrën marramendëse dhuratën që ka marrë nga Brad Pitt

02/03/2021 - 11:45

Së fundmi Angeline Jolie ka vendosur të shesë një nga dhuratat më të shtrenjta që i ka blerë ish-bashkëshorti i saj Brad Pitt.

Në vitin 2011 Pitt i dhuroi Jolie një pikturë të Winston Churchill, “Kulla e xhamisë Koutoubia” që e kishte blerë rreth 2.9 milion dollarë nga një belg misterioz në ankandin e Winston Churchill.

Aktorja ka vendosur që këtë pikturë ta shesë për 11.5 milion dollarë përmes koleksionit familjar Jolie. Deri më tani ajo nuk ka preferuar të flasë apo të tregojë arsyen e pse e ka shitur këtë pikturë me një vlerë kaq të madhe.

Në mediat e huaja thuhej se roli i Brad Pitt në filmin e Quentin Tarantino për Luftën e Dytë Botërore, i ngjalli një interes të madh për punët e Winston Churchillit. Madje thuhet se çifti ka bërë edhe një vizitë tek Dhomat e luftës së Churchill në Mbretërinë e Bashkuar gjatë një turi privat. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të përfaqësojë muajin tjetër Shqipërinë në “Eurovision 2021”, është duke promovuar këngën e saj “

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Artistja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar një çmim tjetër si ‘Favorite Artist-Crossover’, në American Music Award.

Aktorja e njohur britanike Helen Mccrory ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje private me kancerin, njoftuan sot të afërmit e saj

Artistja e famshme, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar ndarjen një ditë më parë.

Rozana Radi është single! Ose të paktën kështu na ka lënë ajo të kuptojmë.

Ikona e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, ka bërë një gjest të lavdërueshëm dhe human. Ajo ka bërë një dhuratë të paimagjinueshme për f

Një ditë pasi zbuloi surprizën që kishte përgatitur përgjatë 3 viteve, Bebe Rexha ka zbardhur ditën e sotme detaje rreth albumit të saj.

Fifi festoi ditëlindjen më 31 mars dhe në këtë ditë të veçantë, këngëtarja mori shumë urime dhe surpriza por ndjekësit vunë re që mungont

John Travolta ka ndarë një mesazh prekës për djalin e tij, Jett i cili u nda nga jeta në vitin 2009.