Anxhela Peristeri humbi 22 kilogramë falë “Valles së Pinguinit”

24/01/2021 - 10:52

Anxhela Peristeri ishte e ftuara e mbrëmjes së djeshme në “Jonida’s Room”, emisionin e Jonida Maliqit nê Vizion Plus. Kêngêtarja e njohur foli për muzikën, karrierën e saj, sukseset dhe jo vetëm, ndërsa nuk nguroi të tregonte edhe disa detaje nga jeta e saj personale.

Ndër të tjera Jonida e pyeti artisten në lidhje me ndryshimin e saj në pamje vitin e fundit, më saktësisht për kilet e humbura. Anxhela tha se kishte qenë mbipeshë, por edhe pse këtu publiku nuk ja kishte vënë në dukje, kishte qenë vetë dëshira e saj për të ndryshuar.

Si nisi e gjitha? Me Anxhelën që kishte parë veten në një video me miqtë e saj, duke kërcyer “Vallen e Pinguinit” dhe nuk i kishte besuar vetes çfarë po shihte. Me fjalët “Kjo nuk jam unë” në mendje, këngëtarja thotë se nisi menjëherë dietën dhe regjimin e ra gradualisht. Për një vit Peristeri humbi plot 22 kilogram dhe është në formën që e shohim sot.

Jo keq për një dietë që nisi nga “Vallja e Pinguinit”. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Irkenc Hyka është një ndër personazhet më të pëlqyer dhe baladat e tij kanë rrëmbyer vëmendjen, duke u kthyer menjëherë në hite.

Kisha ortodoske e Qipros ka bërë thirrje për tërheqjen e këngës zyrtare përfaqësuese të vendit në Eurovizion, duke thënë se promovon adhu

Moderatorja Dojna Mema dhe këngëtari Vlashent Sata janë padyshim një ndër çiftet më të përfolur në mediat rozë.

Çifti i njohur reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi janë bërë prindër për herë të dytë.

Parukieri i Kim Kardashian fotografoi momentin epik kur Kim po flinte dhe e postoi në rrjetet sociale.

Moderatori i emisionit "Gjoni Black", Meriton Mjekiqi mbrëmjen e 2 marsit është arrestuar në Prishtinë.

Aktorja Gal Gadot pritet të bëhet nënë për herë të tretë.

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Dafina Zeqiri, ka bërë të ditur se gjatë i është nënshtruar një operimi në gju.

Këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj iu nënshtrua ditën e sotme testit për koronavirus.

Pak javë më parë, Çiljeta Xhilaga humbi të atin pas një beteje të gjatë me koronavirusin.