Arbana Osmani e pranon: Më kanë propozuar dy herë të prezantoj Festivalin e RTSH, por kam refuzuar

14/01/2020 - 11:11

Arbana Osmani është një nga moderatoret më të mira dhe më të dashura për publikun shqiptar. Ajo ka prezantuar emisionin të ndryshme, por asnjëherë nuk e kemi parë në Festivalin e përvitshëm të RTSH-së.

E pyetur nga fansat, Arbana pranoi se ja kanë propozuar dy herë këtë rol por në të dyja rastet e ka refuzuar.

Ndërsa shtoi se vendimin e mori për arsye të ndryshme, duke shtuar se e ka vlerësuar ofertën.

“Arbana nëse do ta propozonin Festivalin e këngës në RTSH, a do ta pranoje?”, e pyetën fansat.

“Më kanë ofruar dy herë (në 2014 dhe 2018) dhe për arsye të ndryshme nga njëra-tjetra nuk kam pranuar. Nuk di të them se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen por në të dyja rastet e mëparshme e kam vlerësuar edhe pse nuk kam mundur të jem në atë rol”, u përgjigj ajo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i njohur i humorit Gent Hazizi ka folur së fundi për kineastët shqiptare si dhe prodhimet e reja të kolegut të tij Ermal Mamaqi.

Isida Mollaymeri dhe Alba Hoxha janë dy balerina shumë të njohura në Shqipëri.

Pavarësisht se është një prej figurave më të njohura të gazetarisë shqiptare, pak gjëra dimë për jetën private dhe të shkuarën e Blendi F

Dua Lipa dëshiron të ketë një bashkëpunim me Madonën, e këtë e ka konfirmuar edhe menaxheri i këngëtares shqiptare Ben Mawson.

Lajmi se aktorja Beren Saat do të ndahej sërish nga bashkëshorti i saj, këngëtari Kenan Dogulu pushtoi ditët e fundit portalet turke e jo

Blue Ivy Carter, vajza e Beyonce dhe Jay Z ka korrur suksesin e saj të parë. 8-vjeçarja fitoi çmimin e saj të parë në BET Awards për këng

Aktori i humorit, Florjan Binaj ka ndarë lajmin e mirë me ndjekësit në rrjete sociale se më në fund e ka fituar luftën me virusin Covid-1

Arbana Osmani është në pritje të ëmbël të një djali. Këtë gjë e vërtetoi Arbana me dhuratën që mori nga stafi i emisionit të saj ‘Dua të

Gazetari i njohur Flavio Qarri ka ofenduar publikisht balerinën dhe prezantuen e motit të TV Klan, Alba Hoxhën.