Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Bebe Rexha mesazh motivues për ata që vuajnë nga shëndeti mendor: Mbajeni kokën lart

09/04/2021 - 11:09

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha është treguar gjithmonë e hapur me fansat sa i përket problemeve të saj me shëndetin mendor.

Ajo e ka pranuar publikisht se është bipolare dhe se në të kaluarën është trajtuar me ilaçe të ndryshme kundër depresionit dhe ankthit.

Së fundmi, Bebe iu ka dërguar një mesazh motivues të gjithë atyre që në këto momente po vuajnë nga ankthi, depresione apo sëmundje të tjera të këtij lloji.

"Hej, mos mendo në çfarë po kalon, asgjë për të cilën nuk flet. Zemra juaj po merret me të për javë, muaj apo edhe vite, dhe ju bën të shqetësuar, të dëshpëruar, të vetmuar ose të irrituar. Ti po e kalon këtë, sepse ti gjithmonë e bën, kështu që mbaje kokën lart, merr frymë thellë dhe kalo një ditë të bukur", është shprehur këngëtarja në videon e postuar në Instagram, ku ka marrë komente të shumta pozitive.

Shumë nga këngët e Bebes kanë pikërisht temën e shëndetit mendor dhe një nga hitet më të mëdha në karrierën e saj "I'm a mess", fliste pikërisht për këtë çështje.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fituesi i dyfishtë i Oskarit Robert De Niro ka kaluar javët e fundit duke filmuar filmin e ri "Killers of The Flower Moon"  ku plagosi kë

Nuk ka më dyshime, Rita Ora dhe regjisori i famshëm Taika Waititi janë bashkë.

Adrola Dushi dhe Xhesika Berberi prej shumë vitesh janë mikesha të ngushta.

Princi Harry e përshkroi jetën mbretërore si një përzierje midis filmit “Truman Show” dhe kopshtit zoologjik, në një intervistë me Dax Sh

Reperi, Don Xhoni ka publikuar projektin e tij më të ri, një këngë “diss” për të gjithë kolegët e tjerë që nuk e kanë mbështetur në filli

Vajza e Nora Istrefit dhe Robert Berishës, Renee, është bërë një zonjushë e vogël që na habit gjithmonë e më shumë në rrjete sociale.

Këngëtarja Lori Kaçka ka folur së fundmi për një ndër periudhat më të vështira të jetës së saj.

Fotoja e publikuar një ditë më parë nga Fiori Dardha i bëri të gjithë të dyshonin se moderatorja është shtatzënë për herë të dytë.

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë një ndër çiftet më të pëlqyer nga publiku shqiptar.