Beyonce prezanton projektin e ri, vishet sërish nga stilistët shqiptarë

02/08/2020 - 18:09

Beyonce dhe Jay Z sollën pak ditë më parë projektin e tyre muzikor të titulluar "Black is king",  i cili pati sukses të menjëhershëm, për vetë kauzën që trajton.

Por ajo çfarë tërhoqi vëmendjen ishin dhe veshjet e zgjedhura për të kuruar plotësisht imazhin e tyre, pasi ato janë krijur nga dy artistë shqiptarë të Kosovës.

Pjesë e këtij projekti gjigand nga dyshja e njohur kanë qenë dhe stilistët Kujta dhe Meri të cilët kanë krijuar disa nga veshjet e tyre për "Black is King".

Ata kanë shprehur në rrjetet sociale emocionet e një bashkëpunimi kaq të suksesshëm, i cili është duartrokitur nga të gjithë ndjekësit.

“Jo i lehtë, por shumë motivues, ka qenë rrugëtimi për krijimin e disa pjesëve të filmit të shkurtër të Beyonce "Black is King". Pamja e divës në Kujta & Meri ka qenë, deri tani, perla më e çmuar që kemi prekur dhe krijuar nga duart tona të palodhshme. @beyonce, ti do jesh motivimi ynë i pafund në krijimin e artit dhe avancimin e talentit tonë përtej oqeanit. Krijimtaria jonë në shërbimin tuaj është dëshmia jonë më e madhe. I adhuroj njerëzit si ju”, kanë shkruar stilistët në Instagram.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë pasi bëri publike problemet që po kalonte në shtatzaninë e tretë, modelja Chrissy Teigen ka njoftuar së fundmi se fatkeqësisht e

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, kohëve të fundit ka marrë vëmendjen e mediave lidhur me të rejat në jetën e saj privat

Aktorja e serialit kult “Beverley Hills 90210”, Shannen Doherty u diagnostikua një tumor në gji në marsin e 2015-të. 

Kënga më e fundit e JLo dhe këngëtarit, Maluma “Pa ti” ka tërhequr vëmendjen edhe të artistes shqiptare, Aurela Gaçe.

Ka më shumë se një javë që është në krye të listës së Billboard 200.  Albumi i fundit “Folklore” i Taylor Swift ka arritur të spostojë nj

Dojna Mema, një ndër moderatoret më të dashura për publikun është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën e saj private.

Vajza e Majlinda Bregut, Kejda tashmë është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar.

Legjenda e Formula 1 Michael Schumacher është zhvendosur për të jetuar në një vilë luksoze në Majorca të Spanjës.

Aktorja e njohur Amanda Seyfried dhe bashkëshorti i i saj, Thomas Sadoski, janë bërë prindër për herë të dytë, me një djalë. 

Një ditë më parë, raportohet se janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri afër shtëpisë së këngëtares së njohur, Taylor Swift.