Beyonce, Taylor Swift dhe Dua Lipa, rekord nominimesh në Grammy

24/11/2020 - 20:12

Beyoncé, Taylor Swift dhe Dua Lipa dominojnë nominimet për 63-vjetorin e çmimeve më të rëndësishme të muzikës botërore Grammy. Shqiptarja Dua Lipa është nominuar në kategoritë kryesore si albumi më i mirë për Future Nostalgia, për këngën më të mirë të vitit dhe diskun më të mirë. Dua është nominuar edhe në kategori të tjera për albumin e saj Future Nostalgia.

Në total Lipa ka siguruar plot gjashtë kandidatura Grammy Ajo që bie në sy është fakti se The Weeknd i cili ka pasur këngën më të shitur të vitit Blinding Lights nuk është dominuar në asnjë kategori. Po ashtu edhe grupi Koreano Jugor BTS nuk ka arritur të kandidohet në kategoritë kryesore.

Pritshmeritë ishin të larta që artistja me origjinë shqiptare Ava Max të nominohej në kategorinë artistja më e re më e mirë e vitit, por kjo nuk ka ndodhur duke shkaktuar zhgënjim tek fansat e saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Lady Gaga e cila këndoi himnin kombëtar shoqëruar nga banda e marinës amerikane në inagurimin e Joe Biden si president i SHBA

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali një vit më parë u bë nënë për herë të dytë.

Rihanna shquhet për stilin e saj të veçantë për të cilin duket se nuk kursen aspak. Këngëtarja e famshme është fotografuar mbrëmë në New

Këngëtari i njohur, Robbie Williams ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Fifi i bëri të gjithë lëmsh me deklaratat për “Stracciatella-n” e saj.

Këngëtarja e njohur Dua Lipa ka treguar gjithmonë se sa e lidhur është me vendin e saj të lindjes dhe së fundmi i ka bërë thirrje të gjit

Prej muajsh, aktorja durrsake Olta Gixhari është zhvendosur në Spanjë për të jetuar me bashkëshortin e saj, të cilin ende nuk e ka zbulua

Harry Brant, një model dhe djali i koleksionuesit të artit bashkëkohor Peter Brant dhe gruas së tij, supermodeles Stephanie Seymour, ka v

Alex Rodriguez është gati të martohet me JLo sa më parë të jetë e mundur.

Ditën e djeshme në shumë media online qarkulloi me shpejtësi lajmi se Çiljeta Xhilaga ishte larguar nga Partia Demokratike pasi ishte zhg