Blendi Fevziu rrëfen njohjen me bashkëshorten dhe ritakimin 11 vite më pas

01/07/2020 - 18:39

Pavarësisht se është një prej figurave më të njohura të gazetarisë shqiptare, pak gjëra dimë për jetën private dhe të shkuarën e Blendi Fevziut. Moderatori, i cili prej 20 vitesh drejton emisionin “Opinion” mban një profil modest lidhur me publikimin e detajeve për jetën e tij, sidomos kur bëhet fjalë për bashkëshorten, që ndonjëherë duket sikur e mban larg syve të të gjithëve.

Së fundmi, ai ka qenë pjesë e një interviste për revistën ''Class'', ku i është përgjigjur ‘100 pyetjeve’ të ndryshme mbi profesionin e tij si gazetar, por nuk kanë munguar edhe pyetjet për jetën e tij private. Blendi flet për herë të parë ka rrëfyer diçka më shumë për bashkëshorten e tij, Inesin si dhe  dy vajzat e tyre.

Historia e tyre e dashurisë, rezultoi një rastësi e bukur e fatit, pasi sipas tij ata janë dashuruar me shikim të parë, por u është dashur të presin  11 vite që të ritakoheshin dhe të krijonin lidhjen e tyre.

“E kam njohur nga miq të përbashkët në atë që njihej si Bordura e Hotel Dajtit kur ajo ishte 15 vjeç dhe unë student i vitit të parë. Më bënë shumë përshtypje sytë. Që nga ajo kohë e humba dhe e ritakova pas më shumë se 11 vitesh. Sërish rastësisht”, ka treguar ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Yolanda Hadid po e shijon shumë të qenurit gjyshe dhe këtë e shfaq edhe në rrjetet sociale.

Listës së figurave publike që preken nga Covid-19 i është shtuar edhe këngëtarja Diona Fona.

Moderatorja e njohur Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë në tetor dhe solli në jetë një djalë të quajtur Diell.

Në ditët e sotme koncertet muzikore nuk janë problem për artistët, dikur ishte ndryshe.

Dua Lipa e ka bërë tashmë të qartë përgjatë viteve që është shumë krenare për kombësinë e saj shqiptare dhe këtë e ka treguar më shumë me

Muzikantët e muzikës “live”-it, pas aktit normativ të fillimtetorit që ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, “lounge bar”-eve dhe mu

Këngëtarja e njohur, Rosela Gjylbegu ka rrëfyer së fundmi momente të rëndësishme nga jeta e saj e përditshme, por dhe mjaft personale.

Bebe Rexha përflitej që në korrik për një romancë të re, të cilën ajo vendosi ta“zyrtarizonte” në muajin shtator, në një foto ku kishte m

Prej pak kohësh, është përfolur një ribashkim mes reperit të njohur nga Kosova, Mozzik, dhe Loredanës, por askush prej tyre nuk kishte bë