Blue Ivy Carter, vajza 8-vjeçare e Beyonce fiton çmimin e saj të parë në BET Award

29/06/2020 - 13:59

Blue Ivy Carter, vajza e Beyonce dhe Jay Z ka korrur suksesin e saj të parë. 8-vjeçarja fitoi çmimin e saj të parë në BET Awards për këngën “Brown Skin Girl”.

Kënga, e cila është krijuar në bashkëpunim me WizKid dhe SAINt JHN, u shfaq fillimisht në filmin The Lion King.

Dyshja nënë e bijë konkurruan përballë emrave të mëdhenj të muzikës, mes të cilëve Alicia Keys, Ciara, Lupita Nyong’o, Ester Dean, City Girls, LaLa, Layton Greene, Lizzo, Missy Elliot, Rapsody, dhe PJ Morton.

Beyonce ishte nominuar edhe për disa çmime të tjera në kategoritë më të mira për R&B / Pop Artist, Album Of the Year, dhe kategoritë e Filmit më të mirë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të përfolura të momentit, për faktin se kanë luajtur me idenë që janë më shumë koleg

Olti Curri ka thënë dy fjalë për këngët e reja shqiptare që po publikohen këtë sezon vere!

Romanca mes këngëtares Jonida Maliqi dhe aktorit Romeo Veshaj është në qendër të vëmendjes së mediave rozë.

Jada Pinkett Smith ka pranuar që ka qenë e lidhur me këngëtarin August Alsina, ndërsa ishte e martuar me Will Smith.

Aktorja gjermano-turke Meryem Uzerli mori një famë të madhe me rolin e saj si “Hyrrem” në serialin “Sulejmani i madhërishëm”, serial hist

Ditën e djeshme këngëtari shumë i dashur për publikun Ledri Vula festoi ditëlindjen.

Rudina Magjistari ka eksperimentuar rrallëherë me ‘look-un’ e saj duke u shfaqur përherë në ekran me pamjen e saj me flokët biondë.

Aktori i Hollywood Johnny Depp ka marrë hak sot në mbyllje të seancës së katërt të gjyqit duke thënë se ish-gruaja e tij pinte dy shishe

Pas shumë vitesh në ekranin e Top Channel, duket se moderatorja e programit "Portokalli", Xhemi Shehu ka dhënë dorëheqjen.