Bota nën "kthetrat" e koronavirusit, Bruno Mars dhuron 1 milion dollarë

30/03/2020 - 09:24

Si shumë artistë të tjerë edhe këngëtari Bruno Mars ka dhënë kontributin e tij për situatën e vështirë që po përjeton bota si pasojë e virusit vdekjeprurës.

Ai ka dhuruar 1 milion dollarë për MGM Resorts Foundation. Paratë do të shkojnë për të ndihmuar punonjësit e MGM dhe familjet e tyre për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Në këtë mënyrë personat që kanë humbur vendet e punës do të marrin të ardhura si dhe do t’ju paguhet qiraja e shtëpisë apo edhe këstet e kredisë. Të tjerë yje që kanë dhuruar donacione janë edhe Ariana Grande, Taylor Swift, Kylie Jenner, Kim Kardashian, etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja Ema Andrea si asnjëherë më parë ka rrëfyer detaje nga jeta e saj private.

Megjithëse ishim mësuar ta shihnim bjonde, të gjithë u habitëm kur këngëtarja Bebe Rexha u shfaq në Instagram duke lyer vetë flokët e saj

Këngëtarja e njohur, Adele dhe ish-bashkëshorti i saj, Simon Konecki kanë arritur në një marrëveshje divorci dy vite pas ndarjes.

Pas freestyle, Don Xhoni mori një famë mjaft të madhe në emisionin e Meriton Mjekiqit që theu shumë rekorde dhe i dha atij një vend direk

Në muajin shtator të vitit që lamë pas, supermodelja e njohur, Gigi Hadid solli në jetë vajzën e saj, fëmijën e parë me partnerin Zayn Ma

Brenda pak vitesh Tayna u kthye në një nga reperet më të suksesshme shqiptare.

Aktorja e njohur turke, Neslihan Atagül Doğulu ditët e fundit dha lajmin se është larguar nga seriali "Vajza e ambasadorit", për shkak të

Aktori i njohur për rolin e Omerit në serialin “Diamante dhe dashuri”, Engin Akyürek, prej pak kohësh ka nisur xhirimet për një serial të

Arnold Schwarzenegger kthehet në rolin e Terminatorit për të ftuar të gjithë që të bëjnë vaksinën anticovid.

Këngëtarja Lady Gaga e cila këndoi himnin kombëtar shoqëruar nga banda e marinës amerikane në inagurimin e Joe Biden si president i SHBA