Çfarë po ndodh me Michael Schumacher? Legjenda nuk i përgjigjet më as familjarëve

20/09/2020 - 10:10

Sipas raportit të një doktori të njohur, legjenda e garave me makina Michael Schumacher ka kaluar në “gjendje vegjetative” dhe nuk reagon më ndaj familjes së tij.

Neurokirurgu i njohur Erich Riederer bëri të ditur lajmin e përkeqësimit të sportistit për një kanal televiziv francez.

“Mendoj se ai është në gjendje vegjetative, që do të thotë se është zgjuar por nuk mund të reagojë. Ai merr frymë, zemra i rreh, dhe ndoshta mund të ngrihet për të qëndruar ulur, por jo më shumë,” tha ai për rrjetin TMC.

Gjithashtu ai shtoi se nuk ka shans ta shikojmë më legjendën ashtu si ka qenë para aksidentit, raporton The Sun.

“Mendoj se kjo është maksimumi për të. Nuk besoj se ka shanse për ta parë atë siç ishte para aksidentit”, shtoi Riederer.

Shëndeti i legjendës së F1 ka qenë i fshehur që prej momentit kur ai pësoi aksidentin e rëndë, gati vdekjeprurës në vitin 2013. Schumacher pësoi një dëmtim gati fatal të trurit kur ra dhe goditi kokën në një shkëmb teksa ishte duke bërë ski.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e njohur, Fifi në të gjitha intervistat e saj ka deklaruar se është marrëzisht e dashuruar duke mos dhënë më shumë detaje për

Spikerja e njohur e lajmeve, Fabiola Hoxha dhe partneri i saj Indrit Hoxha, anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, kanë dalë

Marina Vjollca ka publikuar në rrjete sociale dy fotografi shumë sensuale, duke vendosur këmbët në plan të parë.

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa shtyn për në shtator dhe tetor 2021 turneun evropian të planifikuar për në janar dhe shkurt të vitit

Alban Dudushi ka thyer heshtjen dhe ka konfirmuar atë që prej javësh shkaktoi bujë.

Marrëdhënia mes këngëtareve Rihanna dhe Bebe Rexha ka nisur vite më parë dhe lidhet me një detaj të çuditshëm.

Miley Cyrus pretendon se ka parë një qenie jashtëtokësore.

Princ Leka dhe Elia Zaharia janë bërë prindër për herë të parë. Mësohet se Elia ka sjellë në jetë një vajzë.

Çifti i njohur i aktorëve në Turqi, Kenan Imirzalioglu dhe Sinem Kobal janë bërë prindër për herë të parë. 

Maluma është kthyer në idhullin e shumë femrave jo vetëm për këngët e tij por edhe për pamjen dhe stilin që ka.