Charlize Theron: Jam në një marrëdhënie intime me veten

01/08/2020 - 21:15

Aktorja tregoi përgjigjen e saj kur një nga fëmijët e saj i tha ‘ke nevojë për një të dashur’. Charlize Theron mund të jetë aktore fituese Oskari, por thotë se roli që vlerëson më shumë është ai i nënës.

Duke folur në një program të stilistes Diane von Furstenberg Theron foli për fëmijërinë e saj dhe babanë abuziv, ndërsa theksoi rëndësinë që i jep të qenit nënë për fëmijët e saj.

44-vjeçarja bukuroshe tregon se kërkon të japë shembullin për vajzat e saj Jackson e August. “Isha në makinë me dy vajzat, dhe e vogla më tha diçka si ‘ti ke nevojë për një të dashur,’” kujton Theron.

“Unë i thashë, jo tani. Jam tashmë në një marredhënie, për momentin jam në një marrëdhënie me veten”, thotë aktorja.

Ajo vazhdoi më tej mbi idenë: “Ka shumë stigmatizim për këto çështje, pra se gratë dështojnë nëse nuk janë në një marredhënie, apo se në një farë mënyrë është faji i tyre. Prandaj dua të rritet një gjeneratë vajzash të reja që të kuptojnë se nuk është turp të jesh në marredhënie me veten; të mos biesh në atë që shoqëria parashikon për ty ose që është e pranueshme; Nëse nuk je në një marrëdhënie me dikë, nuk ke dështuar.”

“Dy ditë më parë kur shikoja prapa vajzat në pasqyrën e makinës pas përgjigjes time, pesë-vjeçarja mbeti e shtangur, por të paktën e di se ajo kuptoi se ka një tjetër mundësi.”

Aktorja e lindur në Afrikën e Jugut tha se kishte dëshiruar të ishte nënë që prej një moshe të re.

“Nuk kam pasur motra e vëllezër, dhe nëna ime ka një letër që i kan shkruar për Krishtlindje ku i kërkoja që të shkonte në një jetimore dhe të adoptonte një vëlla ose motër për mua. Kur unë bëra adoptimin e parë, mamaja ime ma tregoi letrën”, thotë Theron, duke iu referuar adoptimit të vajzës së parë Jackson, në vitin 2012.

Ajo thotë se shpreson t’i mësojë vajzave mësime të rëndësishme për pavarësinë dhe vetë-vlerësimin.

“Fëmijët e mi erdhën te unë në mënyrë të papritur. Nuk e dija që do të isha nëna e dy vajzave afro-amerikane, këto gjëra më kanë ndërgjegjësuar sesa pak di. Fëmijët e mi më kanë hapur sytë ndaj botës”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja shqiptare Rita Ora po shijon pushimet në plazh, por nuk harron të respektojë rregullat për të parandaluar koronavirusin.

Një tjetër personazh me famë botërore rezulton pozitiv me koronavirus.

Moderatorja Kiara Tito është shumë aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit foto të ndryshme.

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Dafina Zeqiri, në prill të këtij viti bëri publik vendimin që kishte marrë në lidhje

Kim Kardashian dhe Kanye West duket se kanë arritur të kapërcejnë krizën në lidhjen e tyre.

Disa kohë më parë, modelja Xhesika Kadiu përmes një postimi në “Instagram”, ka treguar se ka qenë në një lidhje dashurie me Robert Berish

Jeta private e personazheve të njohur është çdo herë në vëmendje të mediave e rrjeteve sociale.

Pak ditë më parë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha tregoi se ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore për shkak se vua

Moderatorja e njohur, Fjoralba Ponari, ka publikuar së fundmi një video ku shfaqet mjaft e kuruar dhe elegante.