Cher feston 75-vjetorin e ditëlindjes

20/05/2020 - 21:26

Gëzuar ditëlindjen Cher. Artistja dhe këngëtarja amerikane e lindur në 20 majin të 1946 feston sot 75-vjetorin.

Në karrierën e saj ajo ka shitur më shumë se 100 milion disqe dhe ka fituar edhe çmimin Oscar si artistja më e mirë në filmin ‘E magjepsur nga Hëna’, por me ‘I Got you Babe’ vjen suksesi i madh, e paharrueshme mbetet Dark Lady, If i could turned back time dhe Believe.

Ajo është martuar me Sonny Bono dhe më pas është divorcuar, me Gregg Allman, liderin e Allman Brothers Band. Me të dy këngëtarja ka fëmijë, Charsity me burrin e parë dhe Elijah me bashkëshortin e dytë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dj i njohur Sardi i ka habitur të gjithë me deklaratën e tij më të fundit, gjatë një interviste për emisionin “Pushime on Top”, ku është

Këngëtarja Besa Kokëdhima publikoi ditën e djeshme projektin e saj më të ri muzikor, të titulluar "Don"’.

Policia ka arrestuar këngëtarin shqiptar nga Kosova, Korab Jetishi, i biri i këngëtarit të njohur, Shkëlzen Jetishi, për shkelje të masav

Miley Cyrus dhe Cody Simpson i kanë dhënë fund lidhjes së tyre prej 10 muajsh. Thashethemet për ndarjen e çiftit nisën këtë të enjte më 1

Fëmijët e Brad Pitt raportohet se nuk i kanë takuar prej vitesh gjyshërit e tyre. Sipas “Mirror”, arsyeja ka të bëjë me armiqësinë që Ang

Një ditë më parë, Sara Hoxha ndau me ndjekësit në Instagram një foto të sajën, e cila duket se tërhoqi goxha vëmendjen e publikut.

Para dy javësh, këngëtari i njohur shqiptar, Art Abazi njoftoi ndjekësit e tij në rrjetet sociale se ishte prekur nga Covid-19 dhe se ndo

Jo vetëm në këngë, Rita Ora fiton një vëmendje të madhe dhe me fotot që poston në rrjete sociale.

Brad Pitt është një ndër aktorët më të dashur sidomos nga femrat.

Pas shumë vitesh punë në Top Channel, moderatorja Xhemi Shehu së fundmi është përfolur se është larguar nga televizioni.