Covid-19/ Këngëtari shqiptar: Ndoshta më shajnë por nuk besoj, virus ka pas çdo herë

06/08/2020 - 17:13

Pavarësisht jetëve të humbura për shkak të koronavirusit, ka ende njerëz që nuk besojnë për ekzistencën e tij ndonëse prej muajsh është i pranishëm në të gjithë botën.

Një ndër ta është këngëtari shqiptar nga Kosova, Ramadan Krasniqi. I ftuar në emisionin "Klan Kosova", këngëtari deklaroi se nuk beson në koronavirusi  dhe numri i vdekjeve më parë ka qenë më i madh se tani.

"Virus ka pas çdo herë, grip ka pas çdo herë. Në Pejë në rrethinë çdo ditë kanë vdekur 50 veta dhe në Prishtinë 100. Nuk i ka përmendur askush asnjëherë, tani po vdesin më pak se më përpara. Duke i respektuar institucionet shëndetësore, mirëpo vdiq ai, vdiq ky po thonë që i pati disa sëmundje të tjera e në kuadër të tyre edhe Covid-19. Unë nuk besoj për vete. Ndoshta më shajnë 100 mijë. Mund të thonë se ky koka viç, koka lopë, debil, por njerzit vdesin"- u shpreh ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka më shumë se një javë që është në krye të listës së Billboard 200.  Albumi i fundit “Folklore” i Taylor Swift ka arritur të spostojë nj

Dojna Mema, një ndër moderatoret më të dashura për publikun është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën e saj private.

Vajza e Majlinda Bregut, Kejda tashmë është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar.

Legjenda e Formula 1 Michael Schumacher është zhvendosur për të jetuar në një vilë luksoze në Majorca të Spanjës.

Aktorja e njohur Amanda Seyfried dhe bashkëshorti i i saj, Thomas Sadoski, janë bërë prindër për herë të dytë, me një djalë. 

Një ditë më parë, raportohet se janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri afër shtëpisë së këngëtares së njohur, Taylor Swift.

Pak ditë më parë, reperi i njohur Stresi rezultoi pozitiv me koronavirus.

Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë dy prej emrave më të përfolur në mediat rozë.

Aktorja e njohur hollivudiane, Gwyneth Paltrow ka festuar një ditë më parë 48-vjetorin e lindjes në një mënyrë të veçantë.

Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha ishte e ftuar mbrëmë në premierën e emisionit “Shiko Kush LUAN” me moderatore dhe autore Luana V