Dasmë përrallore/ Ish-gruaja e Abramovich martohet me manjatin grek

19/01/2020 - 15:44

Ish-gruaja e bossit rus të Chelsea-s, Roman Abramovich, Dasha Zhukova është martuar me bilionerin grek, Stavros Niarchos.

Çifti shpenzoi 5 milionë dollarë për një dasmë me miqtë dhe të afërmit në St. Moritz, tek Olympaschanze, Zvicër.

E ftuar speciale në dasëm ka qenë princesha Beatriz e Jork, shoqja e ngushtë e Dashës e cila dhe është parë me të fejuarin e saj Edoard Macelli Mozzi në St. Moritz duke bërë ski përpara se çifti Zhukova- Niarchos të martoheshin.

Por kush ishin të ftuarit e tjerë?

Kate Hudson, aktori Orlando Bloom, princesha e Monaco-s Charlotte Casiraghi, personaliteti i televizioneve amerikane Gayle King, biznesmeni italian Lapo Elkann, ish- futbollisti David Beckham, aktorja Gwyneth Paltrow por u përfol se dhe vajza e presidentit të SHBA, Ivanka Trump do të ishte.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bebe Rexha ka folur hapur për herë të parë rreth përvojës së saj me çrregullimin bipolar që kur bëri publike diagnozën e saj në prillin t

Fatmir Hysenbelliu i ftuar në emisionin “Glamour Zone” në TV Ora ka treguar sakrificën më të madhe që ka bërë për dashurinë.

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia ka falënderuar të gjithë miqtë dhe dashamirët që i kanë qëndruar pranë në këto çaste të vështira që po k

Mamaja e këngëtares Xhesika Polo, njëherazi edhe motra e këngëtares së njohur Valbona Mema, është ndarë nga jeta ditën e djeshme.

Pas javëve të tëra impenjime për shkak të Megxit, më në fund princi William dhe Kate Middleton kanë marrë disa ditë pushime me fëmijët e

Bashkëshortja e kryebashkiakut të Tiranës, Ajola Xoxa ka kujtuar sot të atin e ndjerë në 1-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Këngëtarja dhe aktorja me famë botërore, Duffy, ka treguar se është droguar dhe dhunuar pasi është mbajtur peng për ditë me radhë.

Vitin e kaluar, pasi Roberti u nda nga Nora, u përfol se ai kishte nisur një lidhje të re me një modelen Xhesika Kadiu.

Lart e poshtë po flitet se prej disa kohësh, bukuroshja shqiptare Adrola Dushi, po shijon një romancë të re, të cilën ka preferuar ta mba