Depp merr hak ndaj ish-gruas duke ekspozuar regjimin e urdhrave që Heard zbatonte në shtëpi

10/07/2020 - 21:38

Aktori i Hollywood Johnny Depp ka marrë hak sot në mbyllje të seancës së katërt të gjyqit duke thënë se ish-gruaja e tij pinte dy shishe verë çdo natë, i merrte kokainën, e filmonte fshehtas dhe tërbohej kur nuk merrte të gjithë vëmendjen e tij.

Ai akuzoi aktoren 34-vjeçare se kishte sabotuar përpjekjet e tij për të hequr dorë nga alkooli duke mbajtur një shishe uiski ‘Bulleit’ në frigorifer dhe rregullisht merrte droga zbavitjeje.

Depp thotë se Heard “më hidhte uiski në gotë, përgatiste vizat e kokainës dhe më pas e fërkonte atë në mishrat e saj të dhëmbëve”.

Aktori 57-vjeçar thotë se ish-gruaja e tij çmendej në kriza nervore për çështje të kota si për shembull nëse i hiqte apo jo këpucët në shtëpi, apo përse nuk i hidhte krahun kur ishin duke parë televizor.

Ai tha në gjyq: “Ajo kishte vendosur rregullat e saj në shtëpi dhe sa herë që çdo pjesë e rutinës së caktuar prej saj nuk plotësohej, do të kishte probleme. Nëse kishte një argument, shtëpia bëhej ‘ferri në tokë’.

Aktori thotë se Heard vazhdimisht e filmonte fshehtësisht dhe se sa herë që nuk plotësonte urdhrat e saj e quante ‘monstër’.

Mes të tjerash Depp tha gjithashtu: “Këto janë disa shembuj të vegjël por besoj se janë përfaqësues të së tërës. Heard kishte zakonin që sa herë vija nga puna dhe ulesha në divan, ajo vinte dhe më hiqte këpucët, që ishte gjest shumë i bukur. Por në një rast, unë u erdha në shtëpi dhe ajo ishte duke bërë diçka prandaj unë i hoqa vetë këpucët kur ajo u afrua e më tha, ‘Pse i hoqe këpucët? Atë e bëj unë’, dhe me këtë nisi sherri.”

Depp tha më tej: “Normalisht në shtëpi hanim darkë në divan para televizorit, por në një rast kur unë nuk isha duke mbajtur dorën e saj apo nuk i kisha hedhur krahun, ajo merrte dorën time dhe e vinte mbi kofshën e saj, që të merrte të gjithë vëmendjen që dëshironte. Ishte sikur të kishte rregulla, dhe nëse ato nuk zbatoheshin kishte probleme”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Disa kohë më parë, modelja Xhesika Kadiu përmes një postimi në “Instagram”, ka treguar se ka qenë në një lidhje dashurie me Robert Berish

Jeta private e personazheve të njohur është çdo herë në vëmendje të mediave e rrjeteve sociale.

Pak ditë më parë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha tregoi se ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore për shkak se vua

Moderatorja e njohur, Fjoralba Ponari, ka publikuar së fundmi një video ku shfaqet mjaft e kuruar dhe elegante.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të personit të shtrenjtë në familje.

Me 10 çmime Grammy, një rekord 29 çmime Amerikane të Muzikës dhe pesë hite nr.1 në Billboard Hot 100, karriera e Taylor Swift ka parë një

George dhe Amal Clooney dhuruan 100 mijë dollarë për organizatat bamirëse me bazë në Liban.

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi ka një mesazh për gjithë ata që e komentuan për peshën.

Arnold Schwarzenegger ka festuar 73-vjetorin dhe ka mbledhur pothuajse të gjithë familjen për një festë të vogël.