DJ nga Kosova renditet në klasifikimet botërore

04/01/2020 - 08:26

Artisti nga Kosova, DJ Regard, është pjesë e top listave botërore për remixin që i ka bërë këngës “Ride it”. Falë këtij hiti muzikor të lançuar në vitin 2009 nga Jay Sean, ai siguroi fillimin e një karriere të suksesshme dhe pushtoi vitin 2019

Edhe pse prodhimi muzikor është publikuar 11 vite më parë, përpunimi i këngës së britanikut Sean e tërhoqi akoma më shumë audiencën. Kjo e fundit e konsideron remixin si tepër origjinal dhe në fakt, Dardan Aliu, emri i vërtetë i artistit nga Kosova, po korr sukses në arenën ndërkombëtare.

Në një postim në Instagram, ai ka falenderuar të gjithë personat që e kanë mbështetur ndërsa nuk ngurron të shprehë edhe kënaqësinë e performancave që realizon.

“Shumë i lumtur të jem në mesin e artistëve botërorë me vetëm një projekt. Shpresoj të arrij edhe me projekte të tjera pozicion të njëjtë”, shkruan kosovari për arritjet e tij.

Artisti në fjalë shpreh mirënjohje edhe për këngëtaret me origjinë shqiptare si Rita Ora, Dua Lipa, Ava Max dhe Bebe Rexha për mbështetjen që i kanë dhënë për projektin “Ride It”. Ai i falenderon sidomos për përkrahjet e dhëna gjatë eventit Capital FM.

Nisur nga pozicionet e tij me vetëm një remix, premisat për suksese të tjera në klasifikimet botërore janë të shumta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i humorit, Flrojan Binaj ka dalë kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama, të cilat sipas tij nuk do lejojnë përhapjen e korona

Këngëtarja Era Istrefi dhe britaniku Julian Perreta janë përfolur për një lidhje me njëri-tjetrin, duke qenë se shiheshin shpesh së bashk

Pak kohë më parë, reperi Gold Ag i dha fund beqarisë me një ceremoni shumë të thjeshtë dhe private.

Modelja e fitness-it Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin "E Diell" në Top Channel.

Aktori i famshëm Kevin Hart është kthyer pas në kohë për të zbardhur dritë mbi tradhëtinë që i bëri bashkëshortes në vitin 2017.

Një ditë më parë bukuroshja shqiptare, Angela Martini festoi ditëlindjen e 34-ët.

 

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman ka uruar festën e Fiter Bajramit përmes një postimi në rrjete sociale.

Prej disa kohësh, Era Istrefi është përfolur për një lidhje dashurie me këngëtarin e famshëm britanik, Julian Perretta. 

Vetëm pak ditë më parë, aktorja Olta Gixhari konfirmoi lajmin se është në pritje të ëmbël të fëmijës së saj të parë.