Djali i supermodeles së njohur ndërron jetë në moshën 24-vjeçare nga mbidoza

20/01/2021 - 09:38

Harry Brant, një model dhe djali i koleksionuesit të artit bashkëkohor Peter Brant dhe gruas së tij, supermodeles Stephanie Seymour, ka vdekur në moshën 24-vjeçare. Në një deklaratë për New York Times, familja e tij tha se kjo kishte ndodhur si pasojë e mbidozës së drogës.

“Ne do të jemi përgjithmonë të trishtuar, që jeta e tij u ndërpre nga kjo sëmundje shkatërruese. Ai arriti shumë në 24 vitet e tij, por ne kurrë nuk do të kemi mundësinë të shohim se sa më tepër mund të kishte bërë Harry.”

Thuhet se ai kishte luftuar me varësinë nga lëndët narkotike për disa vjet.“Harry donte të kapërcente varësinë e tij dhe ishte vetëm disa ditë larg rikthimit në rehabilitim,” shkruhej në deklaratë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata  e Kukësit ka vendosur të kthejë në burg këngëtaren Fjolla Morina.

Don Phenom dhe partnerja e tij, Anxhi u bënë prindër për herë të parë në fund të vitit të kaluar.

Në një intervistë me Oprah Winfrey, Princi Harry ka ndarë shqetësimin e tij se historia po "përsëritej" para se të vendoste të tërhiqej n

Në 19 shkurt Kim Kardashian bëri kërkesë për divorc nga Kanye West në gjykatë, duke i dhënë fund martesës së tyre prej një dekade.

Rita Ora prej pak kohësh është zhvendosur në Australi për shkak të punës së saj.

Këngëtarja e mirënjohur, Kida, duket se së fundmi i ka bërë vetes një super dhuratë.

Eliza Dushku është një nga emrat më të pëlqyer në botën e kinematografisë.

Prej më shumë se një viti, Tuna nuk ka qenë aktive në muzikë.

Me siguri ju kujtohet seriali i famshëm “Ezel” me aktorin Kenan Imirzalioglu në rol kryesor.