Dua Lipa bëhet bashkë me divat e muzikës në bashkëpunimin e radhës

05/08/2020 - 12:53

Këngëtarja e suksesshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa së fundmi ka mbledhur disa nga ikonat e muzikës për të bërë këngë remix.

Këngët priten të jenë pjesë e albumit  të saj më të fundit të titulluar “Future Nostalgia”.

Përmes një postimi në Instagram, Dua njofotn se bashkëpunimi i shumëpritur me Madonna-n dhe Missy Elliot do të publikohet më datën 14 gusht.

Ajo do të vijë në duet me The Blessed Madonna dhe kënga pritet që të publikohet më 21 gusht, ndërsa këngët e tjera , Duan do e shohim në duet me Gween Stefani dhe Mark Ronson.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Modelja Xhesika Berberi do të jetë një nga prezantueset e spektaklit më të madh të bukurisë në vend “Miss Universe Albania”, përkrah Alau

Të gjithë mund ta njohim këngëtaren Eranda Libohova me zërin e saj të mrekullueshëm, por pak persona mund ta dinë fobinë e saj.

Artisti me origjinë shqiptare, Gashi, ka një stil të veçantë jo vetëm në muzikë, por edhe në veshje.

Aktorja e njohur Ema Andrea, ka ndarë me ndjekësit e saj në "Facebook" momentin kur dikush i ka telefonuar me numër privat nga spitali “S

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, do të jetë pjese e albumit më të ri të Miley Cyrus i cili do të titullohet “She is Miley Cyrus”.

Reperi i njohur shqiptar, Ledri Vula dhe partnerja e tij, Sara Hoxha shumë shpejt do të bëhen prindër për herë të parë.

Ava Max është gati për publikimin e albumit “Heaven and Hell” dhe për të njohur fansat pak më shumë me atë çka pritet të sjellë me realiz

Pas 3 vitesh martesë, reperja e njohur, Cardi B ka vendosur të ndahet nga bashkëshorti i saj Offset.

Këngëtari i njohur shqiptar, Sabri Fejzullahu feston sot ditëlindjen e tij të 73-të.

Personat që janë shëruar pas infektimit nga Covid-19, mund ta humbasin imunitetin ndaj sëmundjes brenda 6 muajsh.