Dua Lipa për mediat sociale: Janë nxitëse të urrejtjes dhe ankthit

06/11/2019 - 13:26

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa thotë se mediat sociale janë një terren kultivimi të urrejtjes dhe ankthit.

Duke folur për "BBC Breakfast", ylli i popit iu kërkoi përdoruesve të rrjeteve sociale që të jenë më të mirë ndaj njëri-tjetrit në internet, për të mirën e tyre.

24-vjeçarja tha për Louise Minchin se: "Disa ditë nuk i lexoj komentet. Disa ditë ndoshta ndihem më e prekur, zhytem dhe pothuajse kërkoj gjëra që nuk dua t’i shoh. Media sociale mund të jetë një mjet kaq i mahnitshëm dhe mund të jetë aq argëtues për të ndarë gjërat, por në të njëjtën kohë është pothuajse një nxitës për urrejtje dhe ankth. Njerëzit ndjehen sikur mund të thonë gjëra sepse fshihen pas një ekrani kompjuteri dhe për mua është e rëndësishme përdorimi i medieve sociale, për sa kohë që më bën të ndihem mirë dhe e dyta nuk më pëlqen të të marrë kohë larg saj."

Muajin e kaluar, Dua gjithashtu bëri thirrje për kujdes më të mirë të shëndetit mendor në industritë e argëtimit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Leonardo DiCaprio, një prej aktorëve më të mirë hollivudianë feston ditëlindjen.

Pushimet për këngëtaren e famshme shqiptare, Bebe Rexha nuk kanë kaluar sikurse duhet, sepse ajo ka marrë një ftohje.

Dy moderatoret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu kanë zbuluar se aktorja Anna Lika është në një lidhje dashurie me producentin Drilon Hoxh

Pak kohë më parë këngëtari i njohur i skenës shqiptare, Sabri Fejzullahu, bëri një deklaratë të fuqishme në lidhje me blerjet e klikimeve

Këngëtarja origjinë shqiptare Dua Lipa pak ditë më parë ka qenë e ftuar në emisionin e mëngjesit në radion ‘Kiss Fm’ në Britani ku ndër t

U bë kohë që në media komentohet jeta private e këngëtares së njohur shqiptare, Rovena Dilo.

Emisioni i kaluar i “Shiko Kush Luan” bëri bujë të madhe në mediat rozë për shkak të përgjigjeve të këngëtarit Young Zerka ndaj këngëtare

Si shumë personazhe të njohur edhe jeta në çift e Arkimed Lushës (Stresit), nuk është e panjohur.

Edhe pse jo shumë aktive në skenën shqiptare, këngëtarja Adelina Ismaili është tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar për talentin dhe voka

Modeli Anwar Hadid është akuzuar të premten për vjedhjen e kufjeve Airpods në një rrugë në Londër.