Dua Lipa pjesë e albumit të ri të artistes së famshme

16/09/2020 - 14:19

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, do të jetë pjese e albumit më të ri të Miley Cyrus i cili do të titullohet “She is Miley Cyrus”.

Këtë lajm e ka konfirumuar Miley për “The Edge”.

“Nga Dua Lipa te Billy Idol, dua të them se ju mendoni se po bëj shaka, por jo. I kam Dua dhe Billy Idol në të njëjtin album, dhe kjo është menduar të luhet në një festival”.

Si Dua ashtu dhe Miley e kanë treguar shpehherë miqësinë që kanë me njëra tjetrën.

Vitin e kaluar Dua e ftoi Miley-n të performonte “Sunny Hill Festival” në Prishtinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy ditë më parë, burime për “Page Six” konfirmuan se Brad Pitt dhe modelja gjermane Nicole Poturalski janë ndarë.

Moderatorja e njohur, Luana Vjollca në këtë Halloween ka vendosur të vishet si Jennifer Lopez.

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery.

Pak muaj më parë, boksieri i njohur shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi dhe modelja Heidi Lushtaku i dhanë fund marrëdhënies së tyre disavjeça

Këngëtarja e njohur, Beyonce ka pozuar për numrin e muajit dhjetor të “British Vogue”.

Princ Leka dhe Elia Zaharia u bënë u bënë prindër të një vajze më 22 tetor, të cilën vendosën ta quajnë Geraldina.

Aktorja e njohur hollivudiane, Scarlett Johansson është martuar në fshehtësi me të fejuarin e saj Colin Jost.

Kim Kardashian, mbushi 40-vjeç disa ditë më parë, ndërsa festa e saj ishte kryefjala e të gjitha mediave.

Xhevdet Ferri u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare më 16 janar të këtij viti.

Legjenda e muzikës, Elton John teksa ka folur në një videolive me këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e ka komplimentuar atë publ