Dy baxhanakët dështojnë në biznes/ Krenar Çoçaj dhe Getoar Selimi mbyllin sipërmarrjen 2 muaj pas hapjes

11/08/2020 - 11:03

Moderatorja e njohur, Luana Vjollca deri më tani është munduar ta mbajë të fshehtë lidhjen e saj me Krenar Çoçajn, por ka qenë kunati i saj, Getoar Selimi që i ka treguar herë pas here marrëdhënien e mirë që ka me baxhanakun e tij.

Shumë shpesh Krenari është fotografuar me Getoarin dhe gjithashtu çiftet janë fotografuar nën shoqërinë e njëri-tjetrit, duke kaluar pushimet së bashku. Por përveçse baxhanakë, Getoari dhe Krenari janë edhe shokë shumë të mirë, të cilët dalin drekojnë edhe pa dy motrat Vjollca.

E duke qenë kaq miq të mirë ata siç duket paskan vendosur të bëhen edhe partnerë në biznes, pasi në fillim të këtij viti kanë finalizuar idenë e një sipërmarrjeje të përbashkët me bazë në Tiranë. Ka qenë media kosovare Prive.al, që ka siguruar dokumentacionet e depozituara në Qendrën Kombëtare të Biznesit të aktivitetit ekonomik të quajtur “Prishtina’s finest”.

Mësohet se ky biznes me aksionerë Geotarin dhe Krenarin është themeluar prej datës 12 shkurt dhe si objekt të aktivitetit planifikohej të kishte “ofrimin e shërbimit taksi, blerje, shitje, marrje me qera e dhënie me qera të automjeteve dhe mjeteve tjera të transportit, servish automjetesh, riparim dhe mirëmbajtje të pjesëve mekanike dhe elektrike dhe lavazh”.

Por fatkeqësisht, kjo ide biznesi nuk ka pasur jetë më shumë se dy muaj pasi më 21 prill, me vendim unanim të dy aksionerëve është vendosur që të pezullohet aktiviteti i kompanisë, siç tregohet edhe në dokumente. Mendohet se pezullimi i këtij biznesi në muajt e parë të hapjes, ka ndodhur për shkak të pandemia Covid-19 që solli edhe mbylljen e shumë bizneseve të tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë pasi bëri publike problemet që po kalonte në shtatzaninë e tretë, modelja Chrissy Teigen ka njoftuar së fundmi se fatkeqësisht e

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, kohëve të fundit ka marrë vëmendjen e mediave lidhur me të rejat në jetën e saj privat

Aktorja e serialit kult “Beverley Hills 90210”, Shannen Doherty u diagnostikua një tumor në gji në marsin e 2015-të. 

Kënga më e fundit e JLo dhe këngëtarit, Maluma “Pa ti” ka tërhequr vëmendjen edhe të artistes shqiptare, Aurela Gaçe.

Ka më shumë se një javë që është në krye të listës së Billboard 200.  Albumi i fundit “Folklore” i Taylor Swift ka arritur të spostojë nj

Dojna Mema, një ndër moderatoret më të dashura për publikun është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën e saj private.

Vajza e Majlinda Bregut, Kejda tashmë është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të showbizit shqiptar.

Legjenda e Formula 1 Michael Schumacher është zhvendosur për të jetuar në një vilë luksoze në Majorca të Spanjës.

Aktorja e njohur Amanda Seyfried dhe bashkëshorti i i saj, Thomas Sadoski, janë bërë prindër për herë të dytë, me një djalë. 

Një ditë më parë, raportohet se janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri afër shtëpisë së këngëtares së njohur, Taylor Swift.