“E ke këngën e vjedhur”/ Besa Kokëdhima do padisë Aulonën dhe Fatmën: Hiena mediatike për sulme personale e të porositura

10/12/2019 - 09:15

Besa Kokëdhima, ishte artisja e cila hoqi dorë nga pjesëmarrja në festivalin e “Këngës Magjike” me arsyetimin se nuk mundte të këndonte pas tragjedisë së 26 nënorit, ku humbën jetën 51 persona.

Pas këtij vendimi të këngëtares, në emisioni “Thumb on”, që drejtohet nga Aulona Musta dhe Fatma, agjenti 00Thumb, tha se aryseja e vërtetë e largimit të Besës me këngën “Historia” është se kënga e saj nuk ishte 100% origjinale.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i vetë këngëtares, e cila në një postim në Instagram, është shprehur se do të padisë hienat mediatike për sulme personale të porositura.

“Nuk kam dëshirë por më duhet t’iu padis për trillimet tuaja në adresën time Thumbon! Herë tjetër matuni pak më mirë para se të përdorni hijena mediatike për sulme personale e të porositura. Suksese në jetë”, ka shkruar Besa në një postim të bërë në Instastory.

Sipas agjetit 00 Thumb, muzika e këngës së Kokëdhimës  ishte inspriruar nga “Dangreous” – David Guetta dhe teksti nga Sia – Unstoppable, por e përshtatur mirë në shqip.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me 10 çmime Grammy, një rekord 29 çmime Amerikane të Muzikës dhe pesë hite nr.1 në Billboard Hot 100, karriera e Taylor Swift ka parë një

George dhe Amal Clooney dhuruan 100 mijë dollarë për organizatat bamirëse me bazë në Liban.

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi ka një mesazh për gjithë ata që e komentuan për peshën.

Arnold Schwarzenegger ka festuar 73-vjetorin dhe ka mbledhur pothuajse të gjithë familjen për një festë të vogël.

Pavarësisht jetëve të humbura për shkak të koronavirusit, ka ende njerëz që nuk besojnë për ekzistencën e tij ndonëse prej muajsh është i

Dj Sardi ka folur për herë të parë për vajzën që i ka rrëmbyer zemrën, identitetin e të cilës ende nuk e ka zbuluar, duke shtuar kureshtj

Ish-shoqja e Meghan Markle foli para mediave të huaja për martesën e saj të parë dhe ka ndarë detaje deri më tani të panjohura.

Aktori i humorit, Florjan Binaj u infektua me Covid-19 një muaj më parë dhe arriti ta fitojë betejën me virusin.

Moderatorja Marina Vjollca i ka surprizuar të gjithë ndjekësit e saj me postimin e fundit në rrjetet sociale.

Këngëtarja e suksesshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa së fundmi ka mbledhur disa nga ikonat e muzikës për të bërë këngë remix.