E vërteta rreth raporteve të Rihannës me Bebe Rexhën, detaji i çuditshëm që i lidhi artistet

23/10/2020 - 11:08

Marrëdhënia mes këngëtareve Rihanna dhe Bebe Rexha ka nisur vite më parë dhe lidhet me një detaj të çuditshëm.

Thuhet se ato nuk kanë biseduar kurrë, pavarësisht se Rexha ishte autore e hitit “TheMonster”, të cilën Rihanna e publikoi bashkë me Eminem,  këngë kjo e cila u ngjit në majat e top-listave ndërkombëtare në vitin 2014.

Drama e përfolur mes të dyjave filloi në qershor të vitit 2017, kur Rexha shkroi në Twitter për pretendimet ku ajo tha se Rihanna nuk mund të kapte nota të larta si ajo. Debakli me sa duket shpërtheu kur Shady Music Fakte shkroi në Twitter:

“Bebe Rexha pranon se bëri pjesët ‘oooh ohhh’ në ‘The Monster’ dhe la në hije Rihannën”. Ajo nuk mund t’i këndojë ato nota të larta. “Eshtë e panevojshme të thuhet, fansat e Rihannës nuk ishin “të lumtur për hijen e supozuar të Bebe Rexhës në këngë”.

Gjatë një paraqitje në qershor të vitit 2018 në Watch What Happens Live with Andy Cohen, Rexha iu drejtua reagimit në internet që kishte marrë dhe tha se fjalët e saj ishin keqinterpretuar. Ajo diskutoi se së bashku me Eminemin e interpretoi këngën “The Monster” në Coachella në vitin 2018 dhe pranoi se ajo ende nuk ishte takuar personalisht me Rihannën.

Cohen i kërkoi asaj të tregonte ndjenjat në debatin e përfolur. “Po sepse unë e këndova atë pjesë dhe dikush e kuptoi se ishte zëri im”. Ajo tha që Rihanna nuk mund t’i këndonte ato nota të larta. Unë isha si: “Kjo është kaq e bezdisshme”, i tha Bebe Rexha prezantuesit Cohen. “Këto ditë nuk mund të thuash asgjë në internet. Të gjithë çojnë gjithçka në ekstrem”, kishte thënë më tej këngëtarja shqiptare.

Ne kurrë nuk mund ta dimë nëse Rihanna dhe Bebe Rexha kanë shkëmbyer ndonjëherë fjalë pas hitit “The Monster”, por këngëtarja e hitit “I’m A Mess” zbuloi se si gjërat u bënë rreth e qark për të.

Gjatë një interviste në shtator të vitit 2018 në ‘Good Morning Britain’, Rexha zbuloi se e vetmja herë që ajo kishte qenë ballë për ballë me super yllin e Barbadosit ndodhi para se Rexha të ishte e famshme.

“Unë në fakt i shita parfum Rihannës, me kënaqësi të madhe”, tha ajo, për Independent. “Unë isha duke punuar në ‘Saks Fifth Avenue’, si shitëse e produkteve të kozmetikës në SHBA. Ajo erdhi në banak me buzëkuq të kuq dhe syze dielli:, tregoi këngëtarja shqiptare.

Takimi i famshëm thuhet se ndodhi para se Rexha të shkruante këngën “The Monster”.

“Nuk e kisha idenë se një vit më vonë do të kisha shkruar një këngë për të që do të ngjitej në vendin e parë në top listat ndërkombëtare. Kjo ma ndryshoi jetën plotësisht”, u shpreh Bebe Rexha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Agnesa Vuthaj është një nga modelet më të ëmbla të showbizit shqiptar. Ajo ka spikatur gjithmonë për stilin e veçantë të veshjes.

Covid-19, çdo ditë e më tepër po infekton më shumë njerëz se ç’ishte parashikuar.

Suksesi i dizajnerit kosovar, Valdrin Sahiti nuk po njeh limite.

Lidhja e Princit William dhe Kate Middleton u vulos me puthjen e tyre të paharrueshme në ballkonin e Pallatit Buckingham në 2011-n.

Valbona Selimllari ditën e djeshme ka qenë e ftuar në emisionin “N’fermë”.

Në rubrikën “Trotuar” në “E Diell”, u diskutua në lidhje me operacionet plastike.

Tekstshkruesi i njohur, Olti Curri, tregoi një episod interesat me një këngëtare, teksa po diskutonin në rubrikën “Trotuar” në “E Diell”,

Prej disa muajsh është bërë e ditur se evenimenti “American Music Awards 2020” do mbahet sot më 22 nëntor.