Ed Sheeran dhuron 170 mijë paund për gjimnazin e tij

19/05/2020 - 18:53

Së fundmi mësohet se këngëtari britanik Ed Sheeran ka dhuruar 170.000 paundë për gjimnazin e tij për të mundësuar kushte më të mira për nxënësit dhe për të gjetur talentin e radhës që mund të ndjekë hapat e tij në muzikë.

Prej 2 vitesh, 29-vjeçari i cili ka ndjekur studimet e mesme në shkollën “Thomas Mills” në Suffolk ka mundësuar që shkolla të ketë një sallë informatike, kamera për fotografi dhe një dhomë të errët, ku mund të lahen fotografitë e shkrepura nga nxënësit.

E gjitha kjo është bërë në mënyrë që adoleshentët e kësaj shkolle të mund të ndjekin pasionet dhe hobet e tyre, pasi në këtë mënyrë mund të spikatet një talent i ardhshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Britney Spears kaloi dy javë në izolim të plotë, pas urdhërit të ish-burrit të saj Kevin Federline.

Sardi Shehu ose i njohur ndryshe si Dj Sardi, së fundmi është komentuar së tepërmi për një lidhje të mundshme. 

Aktori i humorit, Flrojan Binaj ka dalë kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama, të cilat sipas tij nuk do lejojnë përhapjen e korona

Këngëtarja Era Istrefi dhe britaniku Julian Perreta janë përfolur për një lidhje me njëri-tjetrin, duke qenë se shiheshin shpesh së bashk

Pak kohë më parë, reperi Gold Ag i dha fund beqarisë me një ceremoni shumë të thjeshtë dhe private.

Modelja e fitness-it Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin "E Diell" në Top Channel.

Aktori i famshëm Kevin Hart është kthyer pas në kohë për të zbardhur dritë mbi tradhëtinë që i bëri bashkëshortes në vitin 2017.

Një ditë më parë bukuroshja shqiptare, Angela Martini festoi ditëlindjen e 34-ët.

 

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman ka uruar festën e Fiter Bajramit përmes një postimi në rrjete sociale.