Elif dhe Omer "rikthehen" bashkë, pas shumë viteve

21/01/2021 - 22:24

Aktori i njohur për rolin e Omerit në serialin “Diamante dhe dashuri”, Engin Akyürek, prej pak kohësh ka nisur xhirimet për një serial të ri, i cili deri tani është pritur mjaft mirë nga publiku.

“Sefirin Kizi”, veç Engin, kishte deri tani protagoniste edhe aktoren e njohur Neslihan Atagül. Kjo e fundit, për shkak të problemeve shëndetësore, është detyruar ta lërë serialin duke u zëvendësuar kështu me ish-partneren e Engin, Elif.

Tuba Büyüküstün e ka bërë zyrtar lajmin që do t’i bashkohet kastit të serialit të ri në ekranin e Star TV, së bashku me grupin e punës, me të cilin ajo ka punuar për disa vite.

Pavarësisht se në dukje, Tuba do të zëvendësojë Neslihan Atagül dhe personazhin e saj, në fakt, jo. Ajo nuk do të jetë vajza e ambasadorit, ‘Nare’, por do t’i besohet një rol i ri në serialin e suksesshëm. Duke e ndarë entuziazmin edhe me fansat e saj, me një foto bardhë e zi në Instagram, Tuba shkruan se ndihet shumë e lumtur për këtë projekt:

“Nis nga puna një rrugëtim i ri, por i njohur. Ish-partneri im, Engin, skenaristi im i dashur, shoqja ime Eylem, i dashuri Emre, të cilin e kam takuar në vitet e para në aktrim, kam kënaqësinë të punoj sërish me ju dhe me Star Tv. Shihemi së shpejti me një karakter të ri…” – shkruan aktorja.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme kanë qenë të shumtë personazhet e njohur që kanë uruar ditën ndërkombëtare të gruas me foto e mesazhe të ndyshme.

Gjatë intervistës ekskluzive me Oprah Winfrey, Meghan Markle rrëfeu si kurrë më parë për gjithë momentet e errëta që i është dashur të ka

Moderatorja e njohur Fjoralba Ponari ka zbuluar se do të marrë drejtimin e “Portokalli” për këtë sezon të ri.

Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka rrëfyer marrëdhënien e tij me fëmijët, po veçanërisht me vajzën e vogël. Ai ka zbuluar edhe "sherret

56-vjeçari Nicolas Cage është martuar për herë të pestë, këtë herë me të dashurën 26-vjeçare Riko Shibata në një ceremoni të vogël në Las

Këngëtari Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvije Jao kanë celebruar dashurinë e tyre me martesë.

Aktori i mirënjohur shqiptar, Behar Mera do të jetë zyrtarisht pjesë e emisionit të humorit, "Klanifornia". 

Adele është divorcuar nga ish-bashkëshorti i saj Simon Konecki pas dy vitesh negociata.

Reperi i njohur, Mozzik është një nga më të paguarit në tregun muzikor shqiptar.

Romain Gavras ka konfirmuar ndarjen nga Rita Ora pas disa muajsh lidhjeje.