Elton John humb zërin në koncert për shkak të pneumonisë, me lot në sy i kërkon falje turmës

17/02/2020 - 12:24

Sir Elton John është detyruar të ndërpresë koncertin e tij në Zelandën e Re pasi u sëmur nga pneumonia.

Muzikanti, 72 vjeç, humbi zërin në mes të koncertit në Mount Smart Stadium të Auckland të dielën.

"Unë kam humbur plotësisht zërin tim. Nuk mund të këndoj," i tha Eltoni turmës. "Unë kam për të shkuar. Më vjen keq."

Elton John ka shpërthyer në lot duke u mbështetur në piano dhe tundi kokën.

Publiku ka duartrokitur këngëtarin anglez dhe i ka dhenë mbështetjen e madhe, ndërkohë që ai po largohej nga skena me ndihmën e disa asistentëve.

Më parë ai i tha turmës se ishte diagnostikuar me pneumoni në këmbë të dielën.

Pneumonia në këmbë, e quajtur edhe pneumonia atipike, është një lloj infeksioni i mushkërive që shpesh shkaktohet nga bakteret ose viruset.

Është më pak e rëndë se llojet e tjera të pneumonisë, me shumicën e të sëmurëve që nuk kërkojnë kujdes mjekësor. Simptomat janë të krahasueshme me ato të një ftohjeje të keqe, shpesh duke përfshirë një kollë, dhimbje në gjoks, dhimbje të fytit dhe dhimbje koke.

Menjëherë pas largimit nga skena, Sir Elton u kërkoi falje fansave të tij në një postim prekës në Instagram.

"Unë luajta dhe këndova me zemër, derisa zëri im nuk mundi të këndonte më. Jam i zhgënjyer dhe shumë i mërzitur. Unë dhashë atë që kisha. Faleminderit shumë për mbështetjen tuaj të jashtëzakonshme dhe gjithë dashurinë që treguat gjatë performancës së sotme. Unë jam përjetësisht mirënjohës. Dashuria, Elton xx", shkroi ai.

Në mediat sociale, koncertistët shprehin simpatinë për këngëtarin, i cili do mbetet një nga interpretuesit më të kërkuar të botës.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Oprah Winfrey, moderatorja e famshme amerikane, ka deklaruar se do të dhurojë 10 milionë dollarë për të mbështetur njerëzit dhe qytetet n

Leonardo DiCaprio do të ndihmojë në nismën e Fondit të Ushqimit të Amerikës, i cili tashmë ka mbledhur 12 milionë dollarë për të ndihmuar

Aktori turk mjaft i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug është dërguar në spital pasi dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi.

Pas lajmit që qarkulloi në disa media se xhaxhai i këngëtares Greta Koçi është dënuar me 7 vite burg pasi ka përdorur emrin e saj për të

Një tjetër vdekje e një artisti është shënuar nga koronavirusi.

Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk e ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar përhapjen e koro

Trajneri i njohur i dialektit, 76-vjeçari Andrew Jack ka humbur jetën të martën në një spital në Surrey, pas betejës me koronavirusin. 

Ata janë ndarë prej disa muajsh tashmë, pas katër vitesh dashuri së bashku, prej së cilës ka lindur një vajzë e bukur, Lea De Seine.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë parë në rrugët e Funchal, duke nxjerr shëtitje fëmijët e tyre, imazhe që në dukje nuk kanë