Era dhe Nora Istrefi në ndihmë të të prekurve nga tërmeti, fitimet e koncertit për bamirësi

10/12/2019 - 12:13

Nora dhe Era Istrefi kanë vendosur të organizojnë një koncert në Tiranë, fitimet e të cilit do t’i dhurojnë për personat e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ka qenë vetë Era, e cila përmes një postimi në Instagram ka bërë me dije se bashkë me të motrën do të jenë këtë të premte në kryeqytet.

"Edhe pse nuk mbaj koncerte sepse jam duke u marrë me projekte të reja më vjen mire që kemi për t'u parë në Tiranë sidomos për arsyen që të gjitha fitimet do të përdoren për ndihma për njerëzit që kanë nevojë në Shqipëri"- shkruan këngëtarja.

Në këto ditë të vështira për vendin, të shumtë kanë qenë artistët shqiptarë kudo në botë, të cilët iu kanë ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti tragjik që shkaktoi viktima dhe dëme të shumta materiale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dj i njohur Sardi i ka habitur të gjithë me deklaratën e tij më të fundit, gjatë një interviste për emisionin “Pushime on Top”, ku është

Këngëtarja Besa Kokëdhima publikoi ditën e djeshme projektin e saj më të ri muzikor, të titulluar "Don"’.

Policia ka arrestuar këngëtarin shqiptar nga Kosova, Korab Jetishi, i biri i këngëtarit të njohur, Shkëlzen Jetishi, për shkelje të masav

Miley Cyrus dhe Cody Simpson i kanë dhënë fund lidhjes së tyre prej 10 muajsh. Thashethemet për ndarjen e çiftit nisën këtë të enjte më 1

Fëmijët e Brad Pitt raportohet se nuk i kanë takuar prej vitesh gjyshërit e tyre. Sipas “Mirror”, arsyeja ka të bëjë me armiqësinë që Ang

Një ditë më parë, Sara Hoxha ndau me ndjekësit në Instagram një foto të sajën, e cila duket se tërhoqi goxha vëmendjen e publikut.

Para dy javësh, këngëtari i njohur shqiptar, Art Abazi njoftoi ndjekësit e tij në rrjetet sociale se ishte prekur nga Covid-19 dhe se ndo

Jo vetëm në këngë, Rita Ora fiton një vëmendje të madhe dhe me fotot që poston në rrjete sociale.

Brad Pitt është një ndër aktorët më të dashur sidomos nga femrat.

Pas shumë vitesh punë në Top Channel, moderatorja Xhemi Shehu së fundmi është përfolur se është larguar nga televizioni.