Gazetarja Anila Basha bëhet nënë për herë të parë

08/04/2020 - 15:16

Gazetarja Anila Basha është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë djalin e saj, Aris.

Në një postim në rrjete sociale, Anila tregon se po përjeton emocione të papërshkrueshme ndërsa ndan me ndjekësit kuptimin e veçantë të emrit që ka zgjedhur për të birin.

"Aristotel Basha erdhi në jetë në orën 11:37 të ditës së sotme. Im bir erdhi në këtë jetë në kohë koronavirusi, po do kemi ç’të tregojmë. Unë dhe Aris jemi shumë mirë dhe falenderojmë doktor Eltonin që nuk la javë pa na ndenjur nga pas për të shkuar gjithçka mirë. Aris, Ilda, dr.Gilberta, Besi, për 9 muajt që kaluam këtu; po ne të dy kërkojmë falje për gjithë kokëçarjet e krijuara në familje në këto 9 muaj tekanjoze. Shpresojmë shumë që kjo situata e coronavirusit të përfundojë shpejt, që të shijojmë pranverën. Ju duam shumë,"-shkruan Basha.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Karantina nuk paska ndikuar aspak mirë në marrëdhënien e Kim dhe Kanye West.

Janë bërë prindër për herë të parë. Klea Huta dhe Elgit Doda janë bërë prindër të një djali. 

Së fundmi pjesë e protestave në SHBA për vdekjen e George Floyd ka qenë edhe reperi i famshëm botëror Tayga. 

Tashmë u kthyen në traditë intervistat e prestigjiozes ‘Vogue’ me personazhe të njohur, për të zbuluar mënyrat si po e kalojnë karantinën

Mediat amerikane thonë së fundmi se Meghan Markle ankohet se kunata e saj në pallatin mbretëror britanik Kate Middleton, mjafton të kërca

Një vit më parë, aktori i humorit Gaz Paja dhe partnerja e tij Ira Seferi kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre.

Zbulohet shkaku i vdekjes së aktorit të Twilight, Gregory Tyree Boyce dhe të dashurës së tij, që u gjetën të vdekur në një banesë në Las

Reperi i njohur Noizy ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në programin “Në kurthin e Piter Pan”, ku foli për fëmijërinë e tij dhe momentin k

Këngëtarja e famshme, Dafina Zeqiri dhe kolegu i saj DJ Geek nisën pak kohë më parë një lidhje dashurie.