Gigi Hadid zbulon më në fund emrin e vajzës së saj

22/01/2021 - 14:27

Në muajin shtator të vitit që lamë pas, supermodelja e njohur, Gigi Hadid solli në jetë vajzën e saj, fëmijën e parë me partnerin Zayn Malik.

Gjatë kësaj kohe, Gigi ka postuar herë pas here foto me vogëlushen por pa zbuluar imazhin dhe emrin e vajzës. Por teksa duhet të presim edhe ca për të parë fytyrën ëngjëllore të bebes së Gigit, supermodelja ka vendosur të zbulojë emrin pas 4 muajsh spekulime.

Ditën e sotme ajo ka vendosur në biografinë e saj në Instagram tek të dhënat: "Khai's mom"; "Mami i Khai". Emri me origjinë arabe mund të jetë një nderim për gjyshen e saj nga babai, që quhej Khairiah.

Gjithashtu, Khai do të thotë "i kurorëzuar" ndërsa mbiemri i babait, Malik do të thotë "mbret", kështu emri dhe mbiemri i të voglës së porsalindur, Khai Malik përkthehet "mbretëreshë e kurorëzuar".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja e mirënjohur, Kida, duket se së fundmi i ka bërë vetes një super dhuratë.

Eliza Dushku është një nga emrat më të pëlqyer në botën e kinematografisë.

Prej më shumë se një viti, Tuna nuk ka qenë aktive në muzikë.

Me siguri ju kujtohet seriali i famshëm “Ezel” me aktorin Kenan Imirzalioglu në rol kryesor.

Romanca e re e Romeo Veshajt me vajzën e ministrit të PS-së, Niko Peleshit, Aleksia Peleshi, është në qendër të vëmendjes prej disa javës

Jennifer Lopez ka ndezur përsëri rrjetet sociale, kësaj radhe me foton e fustanit të nusërisë.

Emina Çunmulaj është një ndër modelet më të njohura, fama e së cilës i ka tejkaluar kufinjtë shqiptarë.

Beren Sat është një ndër aktoret më të famshme të telenovelave turke.

Kur përmendet mbiemri Lipa, mendja shkon tek suksesi i Dua-s, këngëtares me origjinë shqiptare që ka bërë bujë në tregun muzikor ndërkomb

Moderatorja Dojna Mema dhe këngëtari Vlashent Sata janë një ndër çiftet më të përfolur në mediat rozë dhe shpeshherë publikojnë në rrjete