Habit balerina Isida Mollaymeri: Kam 446 palë këpucë

21/05/2020 - 08:43

Balerina e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Isida Mollaymeri ishte e ftuar pasditen e djeshme në emisionin “Rudina” në Tv Klan.

Isida ndër të tjera tregoi fiksimin e saj që ka për këpucët, në garderobën e së cilës numërohen plot 446 palë.

Rudina: Balerina si balerinat, të gjithë të bukura…me një palë këpucë me vete. Ky është objekti që ke sjellë me vete, janë këpucët pasioni yt?

Isida Mollaymeri: Po, këpucët janë pasioni im. Ka lindur si pasion nga atletet e baletit, duke qenë se janë superkomode.

Rudina: Atletet e baletit? Ka baleti atlete specifike, të vetat?

Isida Mollaymeri: Po, sepse duhet të jenë shumë të buta, më fleksibël se atletet normale, kështu që nga ato ka lindur dashuria për këpucët.

Rudina: Dhe ke sjellë një palë këpucë transparente, shumë të bukura. Sa këpucë ke në shtëpi, i bie të të pyes tani?

Isida Mollaymeri: Kam 446…

Rudina: Çfarë? 446?

Isida Mollaymeri: Po.

Rudina: Por duhet një dhomë më vete për atë?

Isida Mollaymeri: E kam edhe atë, i gjithë korridori është për këpucët e mia.

Balerina e Teatrit Kombëtar të Operës dhe baletit tha se “përballe një vitrine nuk me sheh syri asgjë tjetër veç këpucëve”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Filmi britanik i titulluar “Twist” do të shfaqet në SKY Cinema në datën 29 janar.

Aktorja e famshme, Ellen Page nuk është më femër. Në dhjetorin e kaluar, Page shokoi fansat me deklaratën e saj, duke zbuluar se në fakt 

Në mediat e huaja, janë publikuar fotot e para, që tregojnë ngjashmërinë e jashtëzakonshme të Kristen Stewart me Lady Dianën, në filmin e

Mirupafshim për të gjitha mediat sociale, Pamela Anderson nuk mund të durojë më.

Shefi i famshëm i kuzhinës Nusret Gokçe është në telashe.

Ndalimi i organizimit të dasmave dhe koncerteve për shkak të përhapjes së Covid-19 ka penalizuar mjaft artistë në vendin tonë.

Këngëtarja e njohur, Çiljeta Xhilaga nuk ka marrë pjesë në emisionin ku ishte e ftuar mëngjesin e sotëm, për shkak se babai i saj ndodhej

Në përvjetorin e parë të vdekjes së tyre, Vanessa Bryant, ka kujtuar përmes një letre vajzën e saj Gianna dhe bashkëshortin Kobe.

Reperi Gold Ag e ka treguar gjithmonë me krenari dashurinë për atdheun dhe prej vitesh gëzon nënshtetësinë shqiptare.

Në inaugurimin e Presidentit Joe Biden, Lady Gaga ishte e shoqëruar nga i dashuri i saj, Michael Polansky.