"Hyrrem" lë aktrimin dhe i futet biznesit (FOTO)

11/07/2020 - 12:26

Aktorja gjermano-turke Meryem Uzerli mori një famë të madhe me rolin e saj si “Hyrrem” në serialin “Sulejmani i madhërishëm”, serial historik i cili pati shumë sukses dhe u transmetua në Shqipëri e në shumë vende të botës.

Madje ky serial po ritransmetohet në vendin tonë duke patur po të njëjtin sukses.

Megjithatë pas këtij seriali, Meryem Uzerli nuk pati asnjë tjetër rol tjetër që do ta zëvendësonte atë nga figura e “Hyrremit”. Së fundmi aktorja duket se ka vendosur ta lërë pak pas dore aktrimin dhe ka hapur një biznes.

Mediat turke raportojnë se Meryem ka hapur një dyqan ëmbëlsirash në Berlin. Aktorja promovoi produktet që do të shesë në një postim në rrjete sociale. Pjesë e menusë duket se do të jenë kafeja dhe çokollata.

Prej disa kohësh Meryem së bashku me vajzën e saj po jeton në Gjermani e mesa duket ka vendosur të qëndrojë atje për një kohë të gjatë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Disa kohë më parë, modelja Xhesika Kadiu përmes një postimi në “Instagram”, ka treguar se ka qenë në një lidhje dashurie me Robert Berish

Jeta private e personazheve të njohur është çdo herë në vëmendje të mediave e rrjeteve sociale.

Pak ditë më parë, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha tregoi se ndodhet në gjendje jo të mirë shëndetësore për shkak se vua

Moderatorja e njohur, Fjoralba Ponari, ka publikuar së fundmi një video ku shfaqet mjaft e kuruar dhe elegante.

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të personit të shtrenjtë në familje.

Me 10 çmime Grammy, një rekord 29 çmime Amerikane të Muzikës dhe pesë hite nr.1 në Billboard Hot 100, karriera e Taylor Swift ka parë një

George dhe Amal Clooney dhuruan 100 mijë dollarë për organizatat bamirëse me bazë në Liban.

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi ka një mesazh për gjithë ata që e komentuan për peshën.

Arnold Schwarzenegger ka festuar 73-vjetorin dhe ka mbledhur pothuajse të gjithë familjen për një festë të vogël.