Jennifer Lopez së shpejti në filmin “The Mother”

23/02/2021 - 10:46

Jennifer Lopez, ylli i muzikës dhe filmit, do të marrë pjesë në filmin e ardhshëm të platformës Netflix, me titull “The Mother”. Aktorja dhe këngëtarja 51-vjeçare i është bashkuar kastës së filmit të ardhshëm të Niki Caros.

Lopez, e cila gjithashtu shërben në rolin e bashkë-producentes së këtij projekti, të realizuar për platformën gjigante, do ta portretizojë një vrasëse e cila detyrohet të kthehet në këtë profesion nga i cili kishte hequr dorë, në mënyrë që ta mbrojë vajzën e saj, të cilën e kishte dhënë për adoptim para shumë vjetëve.

Me skenar të Misha Green dhe postproduksion i filmit nga Andrea Berloff, filmi thuhet se bazohet pjesërisht në projektin klasik të Luc Bessonit të lansuar në vitin 1994, “The Professional”.

JLo po ashtu do të luajë dhe do ta prodhojë në adaptimin e ri të filmit “The Cipher” nga Netflixi. Aktorja e cila njihet për portretizimin e detektives Harlee Santos në serialin “Shades of Blue”, në këtë projekt të bazuar në romanin best-seller të Isabella Malondos do ta luajë rolin e agjentes së FBI-së, Nina Guerrera.

Ajo e gjen veten të përfshirë në rastin e një vrasësi serial, pasi ai në mënyrë strategjike i poston disa kode komplekse dhe enigmatike online. Ato përkojnë me vrasjet e tij të fundit, dhe kanë për qëllim ta tërheqin Ninan në një lojë të përndjekjes.

Jennifer  Lopez i ka edhe disa projekte të tjera filmike në pritje për t’i realizuar, mes së cilave edhe “Marry Me” dhe “The Godmother”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja Gal Gadot pritet të bëhet nënë për herë të tretë.

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Dafina Zeqiri, ka bërë të ditur se gjatë i është nënshtruar një operimi në gju.

Këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj iu nënshtrua ditën e sotme testit për koronavirus.

Pak javë më parë, Çiljeta Xhilaga humbi të atin pas një beteje të gjatë me koronavirusin.

Së fundmi Angeline Jolie ka vendosur të shesë një nga dhuratat më të shtrenjta që i ka blerë ish-bashkëshorti i saj Brad Pitt.

Vetëm një ditë më parë albumi i Dua Lipës është certifikuar si “platinum” në Mbretërinë e Bashkuar.

Këtë vit, pandemia i detyroi Golden Globe të heqin dorë nga mbrëmja gala, nga tapeti i kuq dhe nga festa pas ndarjes së çmimeve.

Gjykata  e Kukësit ka vendosur të kthejë në burg këngëtaren Fjolla Morina.

Don Phenom dhe partnerja e tij, Anxhi u bënë prindër për herë të parë në fund të vitit të kaluar.