Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Julian Deda tregon se humbi shumë fansa kur u fut në politikë

25/10/2019 - 11:04

Aktori i humorit, Julian Deda është një nga artistët shqiptarë që angazhohet edhe me politikë.

I ftuar në emisionin “Soiree”, ai ka treguar se artisti humb kur merret me politikë dhe këtu e kishte fjalët për të gjithë fansat që dikur e pëlqenin. Ndër të tjera ai ka pohuar se njerëzit nuk mendojnë që është aktor i mirë, vetëm se merret me politikë.

“Pyes palën tjetër, pra palën e majtë, po të isha fut në PS do isha po aktor i mirë? Sepse që në momentin që u futa në PD, për palën këtej nuk isha më”, ka thënë Jul Deda.

Gjithashtu ai ka dhënë edhe shembullin e Elhaida Danit për të dëshmuar se një artist kur merret me politikë do të humbasë mbështetjen e njerëzve dhe fansave.

“Dua të sjell këtu shembullin më klasik kur Elhaida Dani mori pjesë tek një spot i kryetarit aktual Erion Veliaj. Kur ajo fitoi ‘The Voice’, ishte një ndër zërat më të mirë dhe të talentuar, por papritur kjo u bë njeri i patalentuar”, është shprehur aktori.

Mendimin e tij e ka mbështetur edhe Memli Krasniqi, ish reperi i njohur i grupit “Ritmi i rrugës”, që sot është nënkryetar i PDK-së në Kosovë.

“Fansat që kanë qenë militantë, s’po i quaj negativisht të partive të tjera e humbin vlerësimin, respektin etj. dhe është diçka që secili artist e mat, veçanërisht nëse kemi të bëjmë me dikë nga fusha e muzikës”, është shprehur Memli Krasniqi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Muzikanti Pirro Çako është bërë baba për herë të dytë në fshehtësi të plotë.

Këngëtarja e njohur Tuna është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë, të cilin ka vendosue ta quajë Zen.

Në shumë vende sot festohet Dita e Nënës. Duke përfituar nga ky rast, Eduart Grishaj na ka prezantuar me të ëmën, Diellën.

Këngëtarja Ariana Grande ka më në fund një statujë të re prej dylli në muzen Madame Tussauds që i ngjan shumë herë më shumë sesa e vjetra

Bebe Rexha pak kohë më parë shprehu dëshirën për një bashkëpunim mes artisteve shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max

Aktori Liam Hemsworth është gati të martohet me të dashurën australiane, modelen Gabriella Brooks, pasi sipas US Weekly, gjërat mes çifti

Ledri Vula ka pak muaj prej kur është bërë baba për herë të parë.

Aktori Liam Hemsworth është gati që të martohet me partneren e tij, modelen Gabriella Brooks.