Kanye West shpall kandidaturën për president të SHBA-së

05/07/2020 - 15:24

Reperi Kanye West ka shpallur kandidaturën e tij për t’u bërë presidenti i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Përmes një postimi në Twitter, ai i ka surprizuar të gjithë teksa shkruan:

"Tani duhet të realizojmë premtimin e Amerikës duke i besuar Zotit, duke unifikuar vizionin dhe duke ndërtuar të ardhmen tonë. Unë do të kandidoj për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës".

Postimi i Kanye-s u shoqërua me hashtagun #2020VISION, duke bërë të qartë se zgjedhjet e ardhshme të SHBA-së janë më 3 nëntor të këtij viti.

Reperi u mbështet menjëherë nga Elon Musk, i cili komentoi në Twitter: “Ju keni mbështetjen time të plotë!”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas shumë vitesh punë në Top Channel, moderatorja Xhemi Shehu së fundmi është përfolur se është larguar nga televizioni.

Pak ditë më parë Joe Jonas dhe Sophie Turner u bënë prindër me një vajzë të cilën e quajtën Willa. Pas këtij momenti dyshja është treguar

Ish-futbollisti i famshëm brazilian Ronaldinho u arrestua 6 muaj më parë në Asuncion të Paraguait, bashkë me të vëllanë dhe menaxherin e

Aktorja amerikane Alyssa Milano tregon se si po i bien flokët si pasojë e koronavirusit. Edhe pse ajo e ka kaluar tanimë këtë virus, treg

Miliarderja Kylie Jenner festoi këtë të hënë ditëlindjen e saj të 23-të.

Moderatorja Dojna Mema e ka parë veten e saj në një lajm që duket se nuk ka asnjë lidhje me të.

Prej kohësh mediat kanë shkruar për planet e dasmës së Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës.

Moderatorja e njohur, Luana Vjollca deri më tani është munduar ta mbajë të fshehtë lidhjen e saj me Krenar Çoçajn, por ka qenë kunati i s

Këngëtarja shqiptare Rita Ora po shijon pushimet në plazh, por nuk harron të respektojë rregullat për të parandaluar koronavirusin.