Këngëtarja anulon performancën në “Grammy Awards”

25/01/2020 - 16:03

Këngëtarja Taylor Swift nuk do të performojë në “Grammy Awards”, pasi ka anuluar performancën surprizë në mesin e akuzave për seksizëm që po i bëhen akademisë, shkruan Page Six.

Paraqitja e saj në këtë event u mbajt e fshehur, por burimet thonë se ajo kishte vendosur të këndonte në atë skenë himnin e saj feminist.

Performanca do të kishte tërhequr shumë vëmendje, duke pasur parasysh pretendimet e “seksizmit të shfrenuar” në Akademi nga CEO e larguar Deborah Dugan.

Taylor është nominuar në tri kategori këtë vit në Grammy Awards, përfshirë edhe këngën e vitit me “Lover” dhe pritet akoma të marrë pjesë në ceremoni, por jo të performojë.

Megjithëse ylli i popit është gati të rrëmbejë tre çmime, albumi i saj i fundit, “Lover”, u përjashtua nga kategoritë më të mëdha të ceremonisë, Record of the Year dhe Album of Year.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i famshëm Tom Hanks dhe e shoqja, Rita Wilson, të cilët u prekën nga koronavirusi në Australi, janë kthyer në SHBA.

Kylie Jenner i është bashkuar listës së njerëzve të pasur që kanë dhuruar para për të gjetur kurën ndaj koronavirusit, për të blerë pajis

Në këto ditë të vështira për të gjithë si pasojë e përhapjes së pandemisë, këngëtarja e njohur, Fifi ka menduar që të jetë më pranë publi

Në mesin e shumë yjeve botërore, edhe aktori Arnold Schwarzenegger, ka dhuruar një donacion për të luftuar pandeminë e koronavirusit.

E premtoi dhe ja ku doli projekti i saj muzikor. Në mënyrë që t’ua largojë fansave sadopak mendjen nga pandemia, Dua Lipa ka publikuar vi

Angelina Jolie ka dhuruar 1 milion dollarë për organizatën "No Kid Hungr", e cila shpërndan ndihma për komunitetet të ushqejnë fëmijët që

Këngëtarja me famë ndërkombëtarë, Rihanna, ka dhuruar plotë pesë milionë dollarë në përpjekjet për lehtësimin e koronavirusit përmes fond

Mamaja e këngëtares me famë botërore Rita Orës, Vera Ora është futur në vijën e parë të frontit të luftës kundër CoVid-19.

Emisioni i humorit "Portokalli" nuk do të vazhdojë më transmetimin për shkak të situatës së koronavirusit.

Reperja e famshme, Cardi B përmes një video në Instagram thotë se të famshmit që kanë deklaruar se janë me koronavirus genjejnë dhe e bëj