Këngëtarja e njohur nuk lejohet të këndojë këngët e saj

15/11/2019 - 11:23

Humbja e të drejtave për këngët e saj të vjetra vazhdon t’i shkaktojë shumë telashe Taylor Swift.

Këngëtarja tha të enjten se nuk i lejohet të këndojë shumë nga këngët e saj të vjetra në "American Music Awards" apo t'i përdorë në dokumentarin e ardhshëm të Netflix, për shkak të një mosmarrëveshje të vazhdueshme me shtëpinë diskografike ku janë regjistruar këngët.

Swift foli për herë të parë për çështjen e të drejtave para disa muajve, pasi menaxheri Scooter Braun mori të drejtën e këngëve të saj nga shtëpia diskografike "Big Machine Label Group", ku ajo regjistroi këngët.

"Kisha planifikuar të performoja disa nga hitet e mia përgjatë dekadave. Por Scott Borchetta dhe Scooter Braun më thanë që nuk më lejohet të performoj këngët e vjetra,"-tha Swift.

Në korrik, Taylor e konsideroi "skenarin më të keq", pasi mësoi se katalogu i saj muzikor i ishte shitur një kompanie në pronësi të Braun.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I ftuar pasditen e sotme në emisionin “Ftesë në pesë” me Bieta Sulon ishte këngëtari  Devis Xherahu dhe partnerja e tij, Ertemiona Mejdan

Në muajin shtator, moderatorja e njohur Jonida Vokshi njoftoi se do të largohej nga “shtëpia e saj” për 10 vite, “DigitAlb”.

Një ditë më parë, këngëtari i njohur Justin Timberlake i kërkoi falje bashkëshortes pas fotove që qarkulluan në rrjet ku ai dhe kolegia e

Mbyllet emisioni "Casa de los 3s" i moderuar nga Dajana Shabani dhe Besmir Metani dhe Hermes Nikaj i njohur si "Zogu i Tiranës", i cili d

Morena Taraka është një ndër personazhet e ekranit që pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit udhëtoi drejt Shqipërisë për t’ju ardhur në ndi

Pak ditë më parë, Justin Timberlake u fotografua nën shoqërinë e aktores Alisha Wainwright në New Orleans.

Aktorja me origjinë shqiptare me famë botërore Eliza Dushku do të japë ndihmën e saj për të prekurit e tërmetit të 26 Nëntorit në Shqipër

Pas tërmetit tragjik që goditi vendin tonë më 26 nëntor, këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha fluturoi drejt Shqipërisë për të takuar

Të shumtë janë emrat e personazheve të njohura të televizionit dhe showbiz-it që u solidarizuan me të prekurit nga tërmeti dhe ndihmuan m

Ai ishte një ndër personazhet e njohur të ekranit i cili u angazhua maksimalisht për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në qytetin e Dur