Kim Kardashian flet për arsyen e vërtetë të divorcit nga Kanye West

11/06/2021 - 12:30

Kim Kardashian ka shpjeguar arsyen pse u divorcua nga Kanye West.

Kjo u zbulua gjatë një bisede që ajo ishte duke bërë me nënen e saj, Kris Jenner, në episodin e fundit të Keeping Up With Kardashian.

Në skenat e filmuara në tetor, ajo tha se kishte folur me një terapist dhe e kuptoi se ishte në një martesë të gabuar.

"Unë dua lumturi totale," tha ajo.

"Natyrisht, e di që lumturia e plotë nuk është reale, por nëse mund ta kem atë në pjesën më të madhe të kohës, kjo është gjithçka që dua të bëj."

"Thjesht ndjej se kam punuar kaq shumë në jetë për të arritur gjithçka që doja dhe arrita 10 herë më shumë sesa që mendoja se ishte njerëzisht e mundur, por nuk kam një jetë për ta ndarë më me të."

Kim Kardashian dhe Kanye West u martuan në vitin 2014 dhe ndajnë fëmijët North, shtatë vjeç, Saint, pesë vjeç, Chicago, Psalm tre dhe dy-vjeçar. 

Por ajo foli për sa e vetmuar ishte pasi Kanye u zhvendos në një fermë në shtetin amerikan të Wyoming, ndërsa ajo qëndroi në Kaliforni. 

Ajo tha: "Unë kurrë nuk e mendoja më parë se isha e vetmuar. Gjithmonë kam menduar se ishte krejtësisht në rregull.” 

"Pasi mbusha 40 vjeç këtë vit e kuptova që nuk doja më një partner që jeton në një gjendje krejt tjetër nga unë.” 

"Unë dua dikë që kemi qëllime të përbashkëta, dua dikë që dëshiron të punojë me mua."
 

Ajo i tha nënës së saj të mos qante, duke shtuar: "Jam mpirë, jam lodhur nga kjo, por e di që do të jem e lumtur. Unë nuk kam ardhur deri këtu vetëm për të arritur diçka dhe për të mos qenë e lumtur."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja Roza Lati ka qenë e ftuar ditën e djeshme në emsionin "Ftesë në 5" me Bieta Sulon, por gjërat nuk kanë shkuar mirë gjatë inte

Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug do të bëhet së shpejti baba.

Modelja Irina Shayk dhe reperi Kanye West nuk e kanë konfirmuar ende romancën e tyre, por fotot e shkrepura nga paparaci kanë zbuluar gji

Ermal Meta ka shënuar një tjetër super sukses dhe s’mund të na bënte më krenarë.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck duket se e kanë çuar lidhjen e tyre në një tjetër nivel, pasi ditët e fundit kanë vendosur të jetojnë së b

Këngëtari i dashur për publikun, Shpat Kasapi ka kurorëzuar në martesë dashurinë e tij me të fejuarën, Selvije Jao.

Kohët e fundit është përfolur në media se Olti nuk u zgjodh opinionist në "Big Brother" pasi ka patur një konflikt mes tij dhe Arbanës.

Megjithëse pa përfunduar ende divorcin nga gruaja e tij e gjashtë vjetëve Kim Kardashian, reperi Kanye West është fotografuar me supermod

Këngët e Dua Lipas kryesojnë listën e më të dëgjuarave në radion dhe televizionin britanik për vitin 2020, falë albumit të saj fitues të

Pas ardhjes në jetë të Poem Blu dhe sukseseve të njëpasnjëshme, Ledri Vula dhe familja e tij kanë blerë një vilë të re.