Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

"Kisha frikë se historia do të përsëritej", publikohet traileri i intervistës së Princit Harry dhe Meghan Markle

01/03/2021 - 11:45

Në një intervistë me Oprah Winfrey, Princi Harry ka ndarë shqetësimin e tij se historia po "përsëritej" para se të vendoste të tërhiqej nga Familja Mbretërore.

Ai tha se ishte "lehtësuar" që kishte pranë gruan e tij Meghan. Duka i referohet largimit të nënës së tij nga Familja Mbretërore tre dekada më parë, duke thënë se ai "nuk mund të imagjinojë" atë që ajo kaloi vetëm.

Meghan nuk foli gjatë dy klipeve 30 sekondëshe të programit të lëshuar nga rrjeti amerikan CBS brenda natës.

Në disa fragmente, Princi Harry i tha Winfrey: "Shqetësimi im më i madh ishte që historia të përsëritej. Unë jam thjesht i lehtësuar dhe i lumtur që jam ulur këtu, duke biseduar me ty me gruan time në krah."

Ndërsa tregohet një imazh i Harryt me nënën e tij të ndjerë Diana, Princesha e Uellsit, ai vazhdoi: "Sepse nuk mund të filloj të imagjinoj se si duhet të ketë qenë që ajo të kalonte nëpër këtë proces vetë gjatë gjithë atyre viteve më parë sepse ka qenë tepër e vështirë për ne të dy por të paktën kemi pasur njëri-tjetrin".

Diana hoqi dorë nga titulli i Lartësisë së saj Mbretërore në kohën e divorcit me Princin e Uellsit në gusht 1996. Ajo vdiq vitin e ardhshëm pas një aksidenti me makinë në Paris.

Sipas CBS, çifti do të përdorë intervistën për të folur në lidhje me lëvizjen e tyre në Shtetet e Bashkuara dhe planet e tyre të ardhshme. Meghan do të flasë për "hyrjen në jetë si mbretërore, martesë, amësi" dhe "sesi ajo po e trajton jetën nën presion të fortë publik".

Princi Harry ka thënë më parë se ai u tërhoq nga detyrat mbretërore për të mbrojtur veten dhe familjen e tij nga mjedisi "toksik" i krijuar në Mbretërinë e Bashkuar nga shtypi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Balerini i njohur shqiptar, Kledi Kadiu, ndau me fansat lajmin se shumë shpejt do të bëhej baba për herë të dytë.

Aktori hollivudian, Christian Bale është i njohur për transformimet e jashtëzakonshme duke iu përshtatur roleve filmike.

Dua Lipa artistja shqiptare me famë botërore, është një figurë shumë e dashur për publikun.

Jennifer Lopez është ndarë përfundimisht nga partneri i saj, Alex Rodriguez. Çifti ka njoftuar për ndarjen në një deklaratë të bërë pak d

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të përfaqësojë muajin tjetër Shqipërinë në “Eurovision 2021”, është duke promovuar këngën e saj “

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Artistja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar një çmim tjetër si ‘Favorite Artist-Crossover’, në American Music Award.

Aktorja e njohur britanike Helen Mccrory ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje private me kancerin, njoftuan sot të afërmit e saj

Artistja e famshme, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar ndarjen një ditë më parë.

Rozana Radi është single! Ose të paktën kështu na ka lënë ajo të kuptojmë.