“Krenare që jam shqiptare!” Dua Lipa nuk harron festën e Pavarësisë

28/11/2020 - 13:48

Dua Lipa e ka bërë tashmë të qartë përgjatë viteve që është shumë krenare për kombësinë e saj shqiptare dhe këtë e ka treguar më shumë me vepra se sa me fjalë. Si në rastin e intervistave, ku nuk nguron ta përmendi çdo herë Shqipërinë, po ashtu kur organizon një prej koncerteve më të mëdha në Europë në Kosovë, gjithashtu edhe me anë të postimeve në Instagram që ndonjëherë kthehen edhe në çështje kombëtare edhe përtej kufijve tanë.

Prandaj nuk kishte si të mungonte urimi i Dua-s në Festën e Pavarësisë së Shqipërisë, edhe një herë me fjalët më të bukura për vendin e saj. Në këtë 28 Nëntor, këngëtarja ka postuar në Instagram, ku mban lart flamurin kuz q e zi, foto që duket sikur është shkëputur nga “Sunny Hill” dhe bashkangjitur shkruan: “28 Nëntori!! Dita e Flamurit! Krenare që jam shqiptare!! Gëzuar ditën e pavarësisë!!”

Urimit i janë bashkuar edhe shumë artistë të tjerë shqiptarë në komente, po ashtu edhe familjarë të saj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Eni Koçi para pak kohësh zbuloi se kishte kaluar Covid-19 dhe nuk kishte patur ndonjë shqetësim.

Aktorja Ema Andrea si asnjëherë më parë ka rrëfyer detaje nga jeta e saj private.

Megjithëse ishim mësuar ta shihnim bjonde, të gjithë u habitëm kur këngëtarja Bebe Rexha u shfaq në Instagram duke lyer vetë flokët e saj

Këngëtarja e njohur, Adele dhe ish-bashkëshorti i saj, Simon Konecki kanë arritur në një marrëveshje divorci dy vite pas ndarjes.

Pas freestyle, Don Xhoni mori një famë mjaft të madhe në emisionin e Meriton Mjekiqit që theu shumë rekorde dhe i dha atij një vend direk

Në muajin shtator të vitit që lamë pas, supermodelja e njohur, Gigi Hadid solli në jetë vajzën e saj, fëmijën e parë me partnerin Zayn Ma

Brenda pak vitesh Tayna u kthye në një nga reperet më të suksesshme shqiptare.

Aktorja e njohur turke, Neslihan Atagül Doğulu ditët e fundit dha lajmin se është larguar nga seriali "Vajza e ambasadorit", për shkak të

Aktori i njohur për rolin e Omerit në serialin “Diamante dhe dashuri”, Engin Akyürek, prej pak kohësh ka nisur xhirimet për një serial të

Arnold Schwarzenegger kthehet në rolin e Terminatorit për të ftuar të gjithë që të bëjnë vaksinën anticovid.