Kryeministri Conte i kërkon ndihmë çiftit të famshëm për mesazhet antivirus

21/10/2020 - 07:34

Reperi Fedez dhe infuencuesja e modës, Chiara Ferragni janë ngarkuar nga qeveria italiane për të përhapur mesazhe parandaluese të koronavirusit.

Në një video në Instagram të shpërndarë gjerësisht në mediet sociale dhe italiane, Fedez shpjegoi se ai dhe gruaja e tij morën “një telefonatë të papritur” nga kryeministri Giuseppe Conte.

Duke folur nga Milano, një qytet në epiqendrën e krizës italiane të koronavirusit, Fedez tha se Conte kërkoi ta ndihmonte në inkurajimin e popullatës mbi përdorimin e maskave ​​për fytyrën”.

Artisti vazhdoi duke thënë “jemi në një situatë shumë shumë delikate dhe Italia absolutisht nuk mund të përballojë një bllokim të ri”.

“Me një gjest të thjeshtë mund të shmangim disi një nga skenarët më të këqij që kemi provuar muajt e fundit: kështu që ju lutem, djema, vendosni një maskë”, tha çifti.

Fedez dhe Chiara Ferragni të cilët kanë mbi 32 milionë ndjekës të Instagram kanë qenë shumë aktivë në përpjekjet e bamirësisë lidhur me koronavirusin.

Në muajin mars, çifti nisi një apel në internet ku mblodhi gati 4,5 milionë euro për një njësi të re të kujdesit intensiv në spitalin "San Raffaele" të Milanos.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Muzikantët e muzikës “live”-it, pas aktit normativ të fillimtetorit që ndalon hapjen e klubeve të natës, diskove, “lounge bar”-eve dhe mu

Këngëtarja e njohur, Rosela Gjylbegu ka rrëfyer së fundmi momente të rëndësishme nga jeta e saj e përditshme, por dhe mjaft personale.

Bebe Rexha përflitej që në korrik për një romancë të re, të cilën ajo vendosi ta“zyrtarizonte” në muajin shtator, në një foto ku kishte m

Prej pak kohësh, është përfolur një ribashkim mes reperit të njohur nga Kosova, Mozzik, dhe Loredanës, por askush prej tyre nuk kishte bë

Ajo është një nga këngëtaret më të pëlqyera në botë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora feston sot 30-vjetorin e lindjes.

Këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi ka kujtuar personat e afërm që humbi në Durrës nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019.

Nëse do na duhet të përmendim disa vajza seksi, emri i këngëtares dhe aktores së njohur Jennifer Lopez është një nga emrat e parë që na v

Këtë të premte, ylli ndërkombëtar me origjinë shqiptare, Dua Lipa, do të përformojë live në 'Studio 2054', e cila do të transmetohet në v

Këngëtarja e "Jar of Hearts", Christina Perri ka humbur vajzën e saj të sapolindur.