Kylie Jenner shpallet sërish miliarderja më e re “self-made” në botë

09/04/2020 - 12:48

Për herë të dytë Kylie Jenner është shpallur miliarderja më e re “self-made” në botë.

“Forbes” publikoi listën e saj vjetore të miliarderëve botëror dhe perandoria e Jenner, “Kylie Cosmetics” vlerësohet 1.2 miliardë dollarë. Jenner u bë pjesë e listës së miliarderëve në mars të vitit 2019.

Në nëntor të vitit të kaluar, 22-vjeçarja shiti 51% të aksioneve të “Kylie Cosmetics” te gjigandi i bukurisë “Coty Inc”, për 600 milionë dollarë dhe arrëveshja, e cila u mbyll në janar, e vlerëson biznesin e saj në rreth 1.2 miliardë dollarë.

Jenner është një nga vetëm dhjetë miliarderët në botë aktualisht nën moshën 30 vjeç

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori i humorit, Flrojan Binaj ka dalë kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama, të cilat sipas tij nuk do lejojnë përhapjen e korona

Këngëtarja Era Istrefi dhe britaniku Julian Perreta janë përfolur për një lidhje me njëri-tjetrin, duke qenë se shiheshin shpesh së bashk

Pak kohë më parë, reperi Gold Ag i dha fund beqarisë me një ceremoni shumë të thjeshtë dhe private.

Modelja e fitness-it Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin "E Diell" në Top Channel.

Aktori i famshëm Kevin Hart është kthyer pas në kohë për të zbardhur dritë mbi tradhëtinë që i bëri bashkëshortes në vitin 2017.

Një ditë më parë bukuroshja shqiptare, Angela Martini festoi ditëlindjen e 34-ët.

 

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman ka uruar festën e Fiter Bajramit përmes një postimi në rrjete sociale.

Prej disa kohësh, Era Istrefi është përfolur për një lidhje dashurie me këngëtarin e famshëm britanik, Julian Perretta. 

Vetëm pak ditë më parë, aktorja Olta Gixhari konfirmoi lajmin se është në pritje të ëmbël të fëmijës së saj të parë.