Labinot Tahiri i revoltuar: Do nis të këndoj, kush infektohet të izolohet në shtëpi

22/02/2021 - 15:05

Industria muzikore ka qenë një ndër sektorët më të prekur nga pandemia botërore dhe artistët iu desh të anulonin koncertet përgjatë vitit që lamë pas. Kanë qenë të shumtë ata që kanë ngritur zërin për këtë problem, mes të cilëve dhe Labinot Tahiri. Së fundmi, këngëtari është shprehur kundër masave, teksa është shprehur se do të nisë sërish të këndojë dhe të mbajë koncerte.

Përmes një reagimi në rrjete sociale, Labi vë theksin tek fakti se gjatë zgjedhjeve në Kosovë, tubimet e klasës politike u mbajtën ndërsa shton se kushdo që infektohet, le të izolohet në shtëpi. Pa punë nuk shkon, duket të sakrifikojmë që t’iu dërgojmë në shtëpi fëmijëve të ushqehen, e t’u blejmë libra.

"Nga java tjetër, nëpër lokalet e Ferizajit dhe në të gjitha lokalet e Kosovës. Kushdo që infektohet le të izolohet në shtëpi, e mos të dalin llafazana të thonë virusi virusi, se kishte virus edhe në fushatë. Kështu vaksina nuk keni dhe keni me mbetur mbyllur edhe 1 vit.”- është shprehur Labinoti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

56-vjeçari Nicolas Cage është martuar për herë të pestë, këtë herë me të dashurën 26-vjeçare Riko Shibata në një ceremoni të vogël në Las

Këngëtari Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvije Jao kanë celebruar dashurinë e tyre me martesë.

Aktori i mirënjohur shqiptar, Behar Mera do të jetë zyrtarisht pjesë e emisionit të humorit, "Klanifornia". 

Adele është divorcuar nga ish-bashkëshorti i saj Simon Konecki pas dy vitesh negociata.

Reperi i njohur, Mozzik është një nga më të paguarit në tregun muzikor shqiptar.

Romain Gavras ka konfirmuar ndarjen nga Rita Ora pas disa muajsh lidhjeje.

Koronavirusi i ka marrë jetën kuzhinieres kosovare, Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka. 

Një ndër reperet më në zë të momentit është padyshim Tayna.

Ish-moderatorja e njohur Floriana Garo, e cila prej disa vitesh jeton në Gjenevë të Zvicrës së bashku me familjen, së fundmi ka ardhur të