Labinot Tahiri nuk heq dorë, garon në zgjedhjet e 14 shkurtit për deputet

16/01/2021 - 20:48

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri mund të kandidojë për herë të tretë për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Përmes një postimi në Instagram, Tahiri shkruan se për të mbi të gjitha për të vlen shteti dhe kombi dhe jeta e qytetarëve.

"Dikush edhe mund të mos i çmojë vlerat tona (të mijat) e kuptojë , nuk ka dert, sepse në politikë nuk çmohen vlerat, por çmohen interesat. Prandaj edhe mund të mos jem i mirëpritur për disa individ. Njerëz të dashur, nesër do marrë vendimin tim se ku do të jem, ose nuk do të jam fare në këtë garë! Uroj të jam aty ku vlerat dhe punën tonë e çmojnë! Koalicionet po ndodhin, aderimet po, por mbi të gjitha për mua vlenë shteti dhe kombi dhe jeta e qytetarëve ku ne kemi deshmur me mijera herē se jemi në shërbimin e tyre aty në ballë ku më kërkojnë. Me respekt, Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë"– shkruan Labi në postimin e tij.

Kujtojmë se para tre vitesh Tahiri kishte arritur të sigurojë vota të mjaftueshme për të marrë një vend në Kuvendin e Kosovës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë intervistës ekskluzive me Oprah Winfrey, Meghan Markle rrëfeu si kurrë më parë për gjithë momentet e errëta që i është dashur të ka

Moderatorja e njohur Fjoralba Ponari ka zbuluar se do të marrë drejtimin e “Portokalli” për këtë sezon të ri.

Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka rrëfyer marrëdhënien e tij me fëmijët, po veçanërisht me vajzën e vogël. Ai ka zbuluar edhe "sherret

56-vjeçari Nicolas Cage është martuar për herë të pestë, këtë herë me të dashurën 26-vjeçare Riko Shibata në një ceremoni të vogël në Las

Këngëtari Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvije Jao kanë celebruar dashurinë e tyre me martesë.

Aktori i mirënjohur shqiptar, Behar Mera do të jetë zyrtarisht pjesë e emisionit të humorit, "Klanifornia". 

Adele është divorcuar nga ish-bashkëshorti i saj Simon Konecki pas dy vitesh negociata.

Reperi i njohur, Mozzik është një nga më të paguarit në tregun muzikor shqiptar.

Romain Gavras ka konfirmuar ndarjen nga Rita Ora pas disa muajsh lidhjeje.