Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Lady Gaga ofron $500 000 për qentë që iu grabitën me armë shoqëruesit

25/02/2021 - 20:05

Shëtitësi i qenve të Lady Gaga është qëlluar mbrëmë disa herë në gjoks në Los Angeles nga disa sulmues që vodhën dy nga tre qentë që ai po shoqëronte për xhiron e darkës.

Tashmë ish-ylli amerikan i muzikës ‘pop’ ka ofruar një shpërblim prej $500,000 për rigjetjen e qenve të saj të dashur, racë bulldog francezë.

Ryan Fischer u zu në një pritë pranë shtëpisë së tij në West Hollywood teksa nxhirrte qentë e Gagas, Koji, Miss Asia e Gustavo rreth orës 22.00

Pas të shtënave me armë ndaj tij, qentë Koji e Gustavo u morën nga grabitësit ndërsa Ryan Fischer u dërgua në spital, njoftonin burime të afërta me Gaga.

Pamjet nga skena e ngjarjes tregonin një nga rojet e Gaga që mbante qenin e shpëtuar nga grabitja, për të cilin mediat vendase identifikuan si Miss Asia.

Burimet thonin se viktima e sulmit ishte zgjuar dhe foli me oficerët kur i erdhën në ndihmë. Sulmuesit u larguan me një makinë dhe janë ende në liri.

Gaga — e cila aktualisht ndodhet në Itali — tha se ishte e tronditur dhe se ofronte $500,000 për rikthimin e qenve të saj, pa asnjë kusht, shkruante e përditshmja njujorkeze The Post.

Burimet shtonin se Fischer “fatmirësisht po rekuperohet mirë”.

Policia tha se nuk ishte e qartë nëse grabitësit e dinin se kujt i përkisnin qentë, por bulldogët franceze janë bërë shpesh objekt vjedhjesh, si racë e kërkuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të përfaqësojë muajin tjetër Shqipërinë në “Eurovision 2021”, është duke promovuar këngën e saj “

Çifti i famshëm i showbizz, Beyonce dhe Jay Z numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Artistja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar një çmim tjetër si ‘Favorite Artist-Crossover’, në American Music Award.

Aktorja e njohur britanike Helen Mccrory ka vdekur në moshën 52 vjeçare pas një beteje private me kancerin, njoftuan sot të afërmit e saj

Artistja e famshme, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë konfirmuar ndarjen një ditë më parë.

Rozana Radi është single! Ose të paktën kështu na ka lënë ajo të kuptojmë.

Ikona e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, ka bërë një gjest të lavdërueshëm dhe human. Ajo ka bërë një dhuratë të paimagjinueshme për f

Një ditë pasi zbuloi surprizën që kishte përgatitur përgjatë 3 viteve, Bebe Rexha ka zbardhur ditën e sotme detaje rreth albumit të saj.

Fifi festoi ditëlindjen më 31 mars dhe në këtë ditë të veçantë, këngëtarja mori shumë urime dhe surpriza por ndjekësit vunë re që mungont

John Travolta ka ndarë një mesazh prekës për djalin e tij, Jett i cili u nda nga jeta në vitin 2009.