Leonardo DiCaprio feston sot ditëlindjen e 45-të! (FOTO)

11/11/2019 - 16:41

Leonardo DiCaprio, një prej aktorëve më të mirë hollivudianë feston ditëlindjen. Fama dhe bukuria i kanë sjellë sukses të madh me femrat por sot ai mbush plot 45 vjeç!

DiCaprio e nisi karrierën në moshën 16-vjeçare në serialin “Parents in blue jeans”, ku një pjesë e madhe e vajzave u fiksuan pas flokëve të tij bjondë dhe syve blu.

Ikona e viteve '90, i cili rrëmbeu zemrat e të gjithëve me rolet e tij të ndryshme, prej kohësh po shijon lidhjen e dashurisë me Camila Morrone, 22 vjeçe.

Por përveçse në kinematografi, në vitin 1998 ai themeloi fondacionin “Leonardo DiCaprio”, një organizatë jofitimprurëse e përkushtuar për promovimin e ndërgjegjësimit mjedisor.

Qëllimi kryesor është përhapja e vetëdijes për ngrohjen globale. Përmes fondacionit të tij, DiCaprio ka mbledhur miliona dollarë për kauzën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reperi amerikan Juice WRLD ka humbur jetën në moshën 21- vjeçare për shkak të arrestit kardiak.

Eneda Tarifa është fituesja e edicionit të këtij viti të festivalit "Kënga Magjike", një tjetër trofe për Flori Mumajesin, kantautorin e 

Reperi Viktor Paloka, i njohur në skenë si Unikkatil-i ka humbur të atin.

Së fundmi u zbulua në media se këngëtarja shumë e dashur për publikun, Genta Ismajli është në një lidhje me një biznesmen turk.

I ftuar pasditen e sotme në emisionin “Ftesë në pesë” me Bieta Sulon ishte këngëtari  Devis Xherahu dhe partnerja e tij, Ertemiona Mejdan

Në muajin shtator, moderatorja e njohur Jonida Vokshi njoftoi se do të largohej nga “shtëpia e saj” për 10 vite, “DigitAlb”.

Një ditë më parë, këngëtari i njohur Justin Timberlake i kërkoi falje bashkëshortes pas fotove që qarkulluan në rrjet ku ai dhe kolegia e

Mbyllet emisioni "Casa de los 3s" i moderuar nga Dajana Shabani dhe Besmir Metani dhe Hermes Nikaj i njohur si "Zogu i Tiranës", i cili d

Morena Taraka është një ndër personazhet e ekranit që pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit udhëtoi drejt Shqipërisë për t’ju ardhur në ndi

Pak ditë më parë, Justin Timberlake u fotografua nën shoqërinë e aktores Alisha Wainwright në New Orleans.